• Pi. jún 2nd, 2023

Zvolenčanky v derby podľahli Bystričankám

ByIMG_1979

okt 1, 2013 ,
bk-zs-zvolen-skp-b-bystrica-zeny-2013
Foto: Ján Števonka.

Tak ako každý rok, tak aj v tomto jesennom období štartujú svoju činnosť športové kluby, či už sa jedná o hokej, volejbal, futbal alebo basketbal.

A práve spomínaný basketbal, respektíve klub BK ZŠ Zvolen a jeho podkategórie odštartovali prvé zápasy v sezóne 2013/14. V 1. lige žien však nastala menšia zmena a to konkrétne v podobe príchodu basketbalovej ligy ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga), ale s presne stanovenými pravidlami:

 1. Liga je výkonnostne určená pre tímy na úrovni slovenskej 1. ligy a tímy rakúskej spolkovej ligy
 2. Liga je regionálne obmedzená okruhom cca 200 km od Viedne a Bratislavy
 3. Liga je kapacitne určená pre 5 družstiev z každej strany a je možné ju v budúcnosti rozšíriť podľa kritérií, ktoré budú vopred stanovené /postup a zostup do ligy/

obe Strany sa dohodli, že v prvom ročníku ligy sú nominované nasledovné družstvá :

 1. BC Vienna 87
 2. Flying Foxes SVS Post
 3. Basket Flames Wien
 4. BK Duchess Klosterneuburg
 5. UBI Graz
 6. ŠKP Filozof Bratislava
 7. BK Petržalka B
 8. BK ZŠ Zvolen
 9. ŠKP 08 B. Bystrica
 10. MBK Stará Turá

Prvý zápas prvého kola sa konal vo Zvolene a svoje basketbalové zručnosti si na domácej palubovke BK ZŠ Zvolen prišli zmerať ženy zo ŠKP 08 Banská Bystrica.

V úvode zápasu bolo možné postrehnúť menšiu nekoncentrovanosť Bystričaniek, ktoré sa tak trocha navzájom hľadali na palubovke. Počas prvej štvrtiny bolo vidieť pekný basketbal s množstvom zaujímavých akcií, lepšie však dopadla pre naše ženy 16:11.

Druhá štvrtina priniesla obrat v zápase, nakoľko nám naše chyby  zúročili Banskobystričanky vo svoj prospech 27:31

Po prestávke sa hra značne zrýchlila, naše ženy akoby ožili a začalo sa nám aj podstatne viac dariť premieňať koše a za stavu 38:37 si bral náš tréner Gajdoš oddychový čas. Avšak súperky zapracovali na sebe a po pár minútach sa zápas otočil v ich prospech a na konci predposlednej tretiny svietilo na tabuli 40:45.

Posledná štvrtina bola čisto v réžii súperiek, ktoré nenechali nič na náhodu a zápas pre nich dotiahli do víťazného konca 53:64.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

Článok, foto a video: Ján Števonka.