• So. sep 30th, 2023

Bluesnenie na zámku pritiahlo ľudí kvalitnými veršami a hudbou

jan-graus
Ján Graus. foto: Ján Števonka.

V apríli tohto roku sa konala na Zvolenskom zámku prvá časť hudobno-veršovaného podujatia pod názvom Bluesnenie na zámku. Pred samotnou akciou som mal obavu, ako to prijme publikum a aká bude účasť a veru nastalo veľké prekvapenie na obidvoch frontoch. Účasť bola dosť vysoká a kvalitatívna latka bola v pilotnej časti dosť vysoko.

Po dvoch častiach v apríli a v máji sa v treťom pokračovaní v októbri udialo niečo, čo posunulo podujatie tohto druhu o poriadny kus dopredu, ale poďme pekne poporiadku.

Blusnenie organizovala SNG Zvolen-zámok, konkrétne Tomáš Kršňák organizátor, Ján Graus prednes a výber textov a Filip Sľúka bol zodpovedný za hudobné teleso.

Literárno-hudobný program bol zostavený z básnických textov Lawrenca Ferlinghettiho, slávneho amerického básnika, maliara a majiteľa kníhkupectva v San Franciscu. Prednášal ich tak, ako v predchádzajúcich častiach Ján Graus a celé predstavenie trvalo viac ako hodinu.

Po každom úryvku čítaného prednesu ho hudobne doplnila partia fantastických hudobníkov: Filip Sľúka, Martin Námešný, Stanislav Hupian, Michal Ugler (všetci sú členmi hudobnej formácie Pigs On The Wing), a tentokrát sa výber hudby upriamil do rokov minulých, kedy kraľovali na scéne Deep Purple, The Doors Jefferson Airplane ako aj Creedence Clearwater Revival.

Nech sa páči aspoň pár minút na videu z tohto ozaj hodnotného podujatia, ktorého pokračovanie príde asi už o mesiac. Už teraz som zvedavý, s čím nás prekvapí  nielen Ján Graus, ale aj kapela.

Ján Graus

Hudobná produkcia Pigs On The Wing

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma