• Ut. feb 7th, 2023

Študentská kvapka krvi 2013

SKK_2013_vizual_web
Plagát k akcii.

TS – Bratislava, 10. októbra 2013 – Slovenský Červený kríž štartuje 14. októbra v poradí už 19. ročník kampane Študentská kvapka krvi, ktorý potrvá do 15. novembra 2013. Kampaň zameranú na oslovovanie darcov krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc.

Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je Nemusíš robiť nič. Tento apel Slovenský Červený kríž adresuje darcom a potenciálnym darcom krvi – stačí sa rozhodnúť a prísť darovať krv – na mobilný odber alebo odberové miesto NTS SR či HTO nemocníc, ta už všetko potrebné urobia profesionáli.

Študentská kvapka krvi má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie. Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve. Už takmer dvadsaťročná tradícia kampane prináša ovocie, jej výsledkom je získanie tisícov pravidelných darcov krvi, v ostatných rokoch výrazne stúpol najmä podiel mladšej generácie medzi oceňovanými mnohonásobnými darcami krvi.

Mobilné odbery krvi a ďalšie sprievodné akcie – akými sú napríklad náborové workshopy či simulované odbery krvi – budú prebiehať vo všetkých väčších mestách, ale aj mnohých obciach Slovenska. Krv však môžete darovať každodenne od pondelka do piatka na všetkých odberových miestach NTS SR a vo vyhradených dňoch na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc. Viac informácií  TU

Rozpis odberov krvi – TU

Nemusíš robiť nič – najdôležitejšie je však rozhodnutie empatického srdca.

Študentskú kvapku krvi 2013 podporili: Pramenitá voda Lucka, Vysoká škola múzických umení a Moja krvná skupina.

Bezpríspevkové darcovstvo krvi v roku 2012

DARCOVIA

  • počet darcov 216 560
  • počet prvodarcov 33 414

OCENENIA

  • bronzová Janského plaketa 5 132
  • strieborná Janského plaketa 2 641
  • zlatá Janského plaketa 1 680
  • diamantová Janského plaketa 268
  • medaila MUDr. Kňazovického 128
  • Plaketa MUDr. Krišla 4

SKK_2013_vizual_web

Zdroj info (redcross.sk)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri