• Ut. feb 7th, 2023

Nieže budeš robiť bordel na párty Vol. 4

neprid-na-party-4-zvolen-5
Foto: Ján Števonka.

V piatok 11.10.2013 sa v DK ŽSR Zvolen konala neuveriteľná hip-hop párty pod názvom “Nepríď na párty Vol. 4.″

Všetko sa udialo pod hlavičkou Monkey Business Records a hlavných partnerov: Europa 2, REFRESHER.SK, HIP-HOP.SK, AVROPA, Urpiner, ONE RADIO a veľa ďalších partnerov a sponzorov.

Pôvodne som z dôvodu, že neholdujem až tak tomuto hudobnému žánru chcel napísať len taký pro forma článok, ale potom, čo som si prečítal o negatívach, ktoré boli vyčítané organizátorovi som sa rozhodol zareagovať na danú situáciu z môjho pohľadu.

Bol som tam síce len do 23.30 hod.,  nakoľko na ďalší deň v sobotu som sa musel venovať iným aktivitám, ponúkam však môj pohľad na vec do tohto momentu.

Okolo 19:20 som bol pred „dekáčom,“ kde už pár netrpezlivých fanúšikov stepovalo pred vchodom. Povedal som si, že nakoľko mám akreditáciu, pôjdem skôr dnu a pripravím sa. Veľmi som sa mýlil, ale uznávam, vstup bol od 20-tej pre všetkých bez pardonu.

Pred 20-tou to bolo presne tak, ako to poznám. Pár nešťastníkov chcelo byť stredobodom pozornosti a normálne bolo aj niekoľko škriekajúcich dievčat. SBS otvorila dvere a povedala, že po piatich bude púšťať dnu a ten kto nemá 18-násť, alebo doprovod v podobe rodiča, nech to ani neskúša.

Napriek tomu, že to bolo aj na vchodových dverách napísané, niektorí jedinci to nerešpektovali a z toho dôvodu si zaraz urobili otočku dnu a von s lístkami v rukách a  zostali smutní stáť pred dekáčom. Musím uznať, že sa filtrovalo tvrdo a nekompromisne, ale verím, že inak by to nemalo efekt a neskôr by sa to ukázalo inde.

Bufet a jeho nástrahy – ak ma niečo príjemne prekvapí, tak je to pivo za 1€, avšak mohlo byť ešte o jeden bufet viac, išlo by to trošku plynulejšie.  Dosť nerozumiem spôsobu rýchleho nadrbania sa niektorých jedincov kombináciou  piva a zápražky. Niet divu, že ich potom na parkete bije ako skalu v miešačke. Podľa môjho názoru, na takejto akcii by mala byť v prvom rade zábava a občerstvenie len s mierou.

Netreba sa potom čudovať, že SBS začne kvôli pár indivíduám riešiť situáciu, ako napríklad  fajčenie na parkete,  demolovaníe zariadenia a podobne. Je smutné, ak sa niekto chce takýmto spôsobom ukázať pred kamarátmi, aký je frajer.

Tak či onak, je to len môj subjektívny názor, ale jedna vec je istá.  Pár jedincov, ktorí sa nevedia spratať do kože môže svojim hulvátskym správaním spôsobiť, že podobné akcie s obrovským potencionálom sa už tak skoro konať nebudú, čo by bola naozaj veľká škoda.

Videá

Úvod a trsanie

Stred crew Zvolen 

Fotografie

Článok, foto a video:  Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri