• Št. nov 30th, 2023

John Lowell Band predviedol divákom čo je to poriadna muzika

Autor IMG_1979

máj 1, 2015 , ,
john-lowell-band
John Lowell band. Foto: ZV-podujatia

Vychutnať si poriadnu hudobnú lahôdku a načerpať plnými dúškami obrovskú energiu na bluegrassovom koncerte v sále na Starej radnici bolo možné vo Zvolene vo štvrtok 23.4.2015.

Tento koncert zorganizoval Richard Ciferský z Velvet agency v spolupráci s mestom Zvolen. Dotiahol do Zvolena aj také kapely ako Dale Ann Bradley & Steve Gulley , skupinu Fragment, o pár mesiacov to bola dvojica WestWend a naposledy Johnny & Jeanette Williams.

Všetky tieto koncerty mali jedno spoločné a to, že Richard Ciferský z Velvet music agency po svojich koncertných cestách USA sem na výmenu doviedol vždy nejakú inú kapelu, ktorá odohrala pár koncertov v slovenských mestách.

Tentokrát však prišla rýdzo americká kapela z USA – John Lowell Band so svojou kapelou v zložení John Lowell (gitara, spev), Julie Elkins (banjo, spev), Tom Murphy (mandolina, spev) a Thomas Kaerner (kontrabas).

Samotný koncert bor rozdelený na dve cca 40 minútové časti s jednou 15 minútovou prestávkou na oddych a za ten čas si bolo možné vychutnať už spomínané pivo a samozrejme pozrieť nejaké tie CD nosiče a zároveň prehodiť pár slov s členmi kapely.

Po poslednej skladbe druhej časti koncertu si diváci vyžiadali dodatok a veru kapela sa nedala dlho prehovárať a zahrala ešte pár skladieb a po neutíchajúcom potlesku sa hudobníci presunuli medzi ľudí, ktorí na nich čakali.

Nuž a ako sa povie po dobrej muzike by bodlo fajné pivko, tak počas tohto koncertu si bolo možné jedno také vychutnať a to pivo internetového rádia Velvet, ktoré sa volá Uhas smäd po dobrej muzike.

Ďalší koncert je za nami a veru bola to poriadna lahôdka v podobe poriadnej muziky.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka