Čo má nové športový krakorčuliarsky klub mesta Zvolen?

emilia-buchova-2013-zvolen

Emília Buchová: Foto: ZV-podujatia (ilustračné).

TS - Na záver dvojtýždňovej súťažnej prestávky absolvujú krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) testy výkonnosti, ktoré sa budú konať 25. januára na zimnom štadióne v Detve. Ich úspešné absolvovanie je jedným z nominačných kritérií postupu na Majstrovstvá Slovenska. Pozostávajú zo 7 tried podľa obtiažnosti - techniky korčuľovania a krasokorčuliarskych prvkov. K plneniu výkonnostných testov sa pristúpilo po zrušení povinných cvikov a práve testy z ich zásad vychádzajú. Tvorí ich 7 základných prvkov a ich varianty - oblúky, vlnovky, trojky, protitrojky, zvraty, protizvraty a kľučky ktoré sú prípravou na zvládnutie voľných jázd. Ich účelom je nielen preverenie pretekárov v plnení krasokorčuliarskych prvkov ale hlavne zabezpečuje vyrovnaný výkonnostný rast všetkých krasokorčuliarov. Testov v Detve sa zúčastnia aj 4 krasokorčuliarky ŠKK: Barbora Čunderlíková, ktorá bude plniť test č.5, Emília Buchová a Dorota Marková test č.6 a Laura Debnárová test č.7.

Už v nedeľu 26. januára pocestujú pretekárky so svojou trénerkou Janou Zrubecovou na VC Liptova 2014 – do Liptovského Mikuláša na 11. kolo pretekov SP.

Umiestnenia krasokorčuliarok ŠKK z jednotlivých kôl SP ako aj plnenie testov sú zverejnené na klubovej stránke www.krasozvolen.sk.

Výsledky všetkých účastníkov krasokorčuliarskych súťaží, priebežné umiestnenie v SP jednotlivcov ale aj klubov ako aj protokoly z testov výkonnosti sú k dispozícii na stránke krasokorčuliarskeho zväzu – www.kraso.sk.

TS : Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: