Lokomotíva Zvolen v dvojzápase nad Revúcou zvíťazila hladko 3:0 a 3:1

mvk-zvolen-magnezit-revuca-2012-volejbal-16

Pod sieťou to neraz vrelo. Foto: ZV-podujatia.

1.volejbalová liga mužov skupina východ pokračovala šestnástym  dvojkolom. Volejbalisti MVK  hrali znova „doma“  a  výhodu domáceho prostredia proti piatemu týmu 1. volejbalovej ligy – východ využili. Veď doteraz nahrali o úctyhodných 30 bodov viac. V prvom stretnutí domáci začali koncentrovane a prvé dva sety s prehľadom vyhrali. Mužstvá zviedli tuhý boj iba v koncovke tretieho setu, no domáci v závere už set nepustili a zvíťazili 3:0. V druhom stretnutí domáci nastúpili s M. Orolínom namiesto Vaška na nahrávke a Puškára striedal hrajúci tréner Beskydiar. Už pomaly tradične poľavili hráči MVK v úvode prvého setu, čo hostia využili na vedenie 0:1. Potom však bol priebeh stretnutia jednoznačný a Zvolenčania dominovali vo všetkých herných činnostiach a vyhrávali 2:1 na sety. V sete štvrtom sa ešte Revúčania pokúsili o zvrat v stretnutí, dokonca viedli o desať bodov, no domáci spresnili hru v poli, riskovali pri servise a hlavne výborne blokovali útoky Magnezitu. Vyrovnali na 22:22 a súperovi nedovolili zápas  zdramatizovať. V záverečnom sete dovolili súperovi uhrať iba 13 bodov a zaslúžene zvíťazili.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen  –  AVK Magnezit Revúca 3 : 0  (16,14,22)

Zostava MVK: Vaško, Kamenský, J.Orolín, Kliment, Puškár, Holý, libero Fehérpataky (M.Orolín)

Tréner: M. Beskydiar

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen –   AVK Magnezit Revúca   3 : 1 (-22, 21,22,13)

Zostava MVK Lokomotíva Zvolen: M.Orolín, Kamenský, J.Orolín, Kliment, Beskydiar, Holý, libero Fehérpataky

Rozhodovali: Rutkay – Fiľo, Zápasy trvali  70  a 94  minút, Stretnutia sledovalo 35 divákov.

V ďalšom 17.kole v sobotu  dňa  22.3.2014 o 15:00 a 17:00 hodine odohrajú MVK  na domácej palubovke v telocvični ZŠ Zvolen – Západ  dvojzápas so VO AC UNIZA Žilina.

Článok: Miloš Masarik. Foto: Ján Števonka.