• Po. feb 6th, 2023

The Paranoid predviedol rockové tornádo vo zvolenskom dekáči

the-paranoid-4
The Paranoid to na pódiu pekelne rozbehol. Foto: ZV-podujatia.

V posledný aprílový piatok 25.4.2014 sa konal v sále DK ŽSR Zvolen neskutočný rockový koncert skupiny The Paranoid pod názvom Sedem Tour 2014.

Bol to jeden z koncertov ich československého turné pod názvom Sedem Tour 2014, ktoré odštartovalo 28. marca v Košiciach a celé turné je na podporu ich nového albumu Sedem.

V úvode ako predskokani zahrali  kapely Sám Sebou zo Spišskej Novej Vsi a Patália z Nového mesta nad Váhom.

Trojkoncert odštartovala o 20-tej 5 členná spišskonovoveská punk-rocková kapela Patália. Skupina mala v zostave len jedno dievča, sympatickú Luciu Dzúriková, ktorá mala na starosti vokály.

Ich prejav sa rozhodne dal hodnotiť kladne. Dostať sa na koncert a počuť kapelu, ktorá hrá svoje skladby a k tomu všetkému po našom, rozumej po slovensky, je niečo úžasné. Zabávajúci sa ľudia pred pódiom boli toho rozhodne dôkazom.

Po chvíľke, ktorá trvala cca 10 minút vyšla  na pódium kompletná chlapčenská skupina Sám Sebou. Štvorčlenná kapela v zložení Matúš Fifik (spev, gitara), Róbert Faith (vokál, bass gitara), Boris Bendík (vokál, gitara), Marek Fifik (bicie) má na svojom konte dva radové albumy – Zrkadlo a Vlastnou cestou. V rámci tohto koncertu kapela hrala poväčšine skladby práve z ich druhého albumu Vlastnou cestou.

V rámci ich vystúpenia sa dá dať jednoducho palec hore nielen za skvelú hudbu, ale aj za slovenské texty, spievané v našom nárečí.

Na záver to najlepšie platilo aj na tomto koncerte. Kapela The Paranoid to rozbalila doslova od podlahy. Mohutný zvuk sa šíril všade naokolo, kotol pod pódiom ožil ešte viac a doslova si užíval príval neskutočnej energie, ktorá sálala z pódia.

Skupina bola založená v roku 2002 a pôvodní členovia boli Igor Belaj, Ondrej Hnát a Martin Krišák. Za oficiálny začiatok sa však berie rok 2007, kedy na post gitaristu nastúpil Roman Birkuš a kapela začala robiť vlastnú hudbu a získavať si fanúšikov z okolia.

Igor Belaj, Roman Birkuš, Patrik Sýkora a Miloš Zaujec bola štvorica, ktorá sa predviedla fakt neskutočne a k tomu všetkému dominovala obrovská svetelná show.

Po dvoch albumoch Dva svety a Posledný nádych sa tu prezentovali skladbami zo svojho najnovšieho albumu Sedem, na ktorom sa dá nájsť 14 skladieb a dokonca tento album uzrel svetlo sveta 7. marca 2014.

Záverom treba rozhodne poďakovať za tento nevšedný zážitok v podobe trojkoncertu fantastických kapiel, ktoré tu doslova dostali ľudí do varu. Veľké plus organizátorovi za ničím nerušený priebeh a plynulosť akcie. A na samý záver ešte veľké poďakovanie manažérovi The Paranoid Miroslavovi Čevelovi za to, že nám umožnil zúčastniť sa tejto fantastickej akcie.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri