• Št. nov 30th, 2023

Jubilejný 5. ročník Zvolenskej oddychovky dopadol na výbornú

Dychové kvinteto Dikobrass. Foto: IMG_1979

Prvé nedeľné septembrové popoludnie 6.9.2020 sa dalo v našom meste prežiť rôznymi spôsobmi. Minimálne jedno bolo v znamení poriadnej porcie dychovej hudby.

Tento rok sa na zvolenskom námestí konal v poradí už 5. ročník tohto hudobného podujatia, ktorý dostal do vienka príznačný názov Zvolenská oddychovka.

Toto by sa však neuskutočnilo bez partnerov a to mesta Zvolen, BBSK a Fondu na podporu národnostných menšín.

Skôr, než si povieme viac o priebehu podujatia, je treba vyzdvihnúť prístup organizátora, ktorý v prípade dažďa zabezpečil prestrešenie pred pódiom a aj keď napokon nepršalo, všetci návštevníci si vychutnali toto podujatie plnými dúškami.

Tentoraz sa na pódiu vystriedali tri kapelky, v úvode domáca Zvolenská kapela, následne v rámci projektu Moravská hudobná tour 2020 dychová hudba Hovorané a na samotný záver kvinteto Dikobrass.

Počas štyroch hodín si tu vyznávači tohto žánru rozhodne prišli na svoje a počas vystúpenia jednotlivých telies bolo možné vidieť tancovať minimálne dva páry ľudí.

Toto letné nedeľné popoludnie sa rozhodne podarilo a pokiaľ sa Vám nedalo prísť, alebo si to chcete len pripomenúť, ponúkame pár fotografií.

Fotogaléria: Zvolenská oddychovka 2020

Článok a foto: IMG_1979