• Ut. feb 7th, 2023

Zvolenské námestie v jeden večer ožije džezom

jazzove-namestie-2014
Plagát k podujatiu.

V poradí už 9. ročník tradičného hudobného podujatia pod názvom Jazzové námestie sa bude konať na zvolenskom námestí v piatok 13.6.2014.

Program

  • 17:00 – Pódium mladých (zvolenský bigband)
  • 18:00 – Sweet Little Chicks (posledný koncert v pôvodnej zostave)
  • od 19-tej – Swingless Jazz Ensemble (víťaz Jazz Start up sLOVENSKO 2013
  • PO 20-tej – McGlashan (Can), Tsuchida (Jap), Hobzek (CZ)

Všetko sa to začne samostatným blokom pod názvom Pódium mladých SZUŠ (Hudobno-tanečné štúdio vo Zvolene) Mgr. Pavla Kováča a po nich vystúpi dievčenská vokálna skupina  Sweet Little Chicks. 

Ak je napísané, že bude posledný koncert v pôvodnej zostave tak potom to budú dievčatá  Lenka Baldovská (spev), Simona Baldovská (spev), Viera Hudecová (spev), Alžbeta Vaculčiaková (spev) ostatok kapely tvorí Pavel Kabina (bicie), Mgr. Pavol Kováč (klavír) a Pavol Pondelík (saxofón)

Pre ilustráciu Sweet Little Chicks 

Po 19-tej – Swingless Jazz Ensemble – Big band hrajúci prevažne swingový repertoár vám zahrá do tanca ale aj vo vašej kaviarni tak sa píše na ich stránke.

Swingless je jazzový orchester zložený zo študentov SZUŠ Heleny Madariovej v Nitre a konzervatórií a pedagógov.

Vznikol v septembri 1999 pri ZUŠ v Mojmírovciach, neskôr pôsobil pri SZUŠ ARS Studio. V súčasnosti sa nachádza pri Súkromnej základnej umeleckej škole Heleny Madariovej v Nitre. akými sú recepcie, plesy, svadby, narodeninové oslavy, ako aj pravidelné koncerty v rôznych kaviarenských zariadeniach a rôzne hudobné festivaly a súťaže.

V roku 2011 sa orchester zúčastnil na Medzinárodnom hudobnom festivale v Českej Kamenici, z ktorého si odniesol strieborné pásmo. V roku 2012 orchester získal na bigbandovom festivale v Budapešti ocenenie Special Gold v A kategórii.

Na záver vystúpi trio McGlashan (Can), Tsuchida (Jap) a Hobzek (CZ)

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri