Školská konferencia bola aj o siedmich dňoch v Londýne

skolska-konferencia-2014-zvolen-3

Jakub Mašlár a Alica Krnáčová moderátorská dvojica konferencie. Foto: ZV-podujatia.

Pod názvom Učíme sa moderne, učíme sa pre budúcnosť sa v stredu 11.6.2014  v aule IX. ZŠ na sídlisku Západ konala Školská konferencia. Konferenciu moderovala už zohraná dvojica Alica Krnáčová (inak osobnosť školy a veľká folkloristka) a Jakub Mašlár, obidvaja sú zároveň aj žiakmi ôsmeho ročníka tunajšej školy. Celá konferencia sa niesla v inom duchu, ako sa zvyčajne. Tou najhlavnejšou zmenou bolo to, že so svojimi príspevkami vystúpili učitelia s deťmi spoločne. Program konferencie mal dve tematické kolá. V prvom boli dve témy a to Vyučovanie inak a Čo spája národy a druhý blok bol zameraný na sedem dní, ktoré strávili žiaci školy v Londýne - Sedem dní v Londýne.

Priebeh školskej konferencie

Na konferencii nemohli chýbať aj vzácni hostia, konkrétne víceprimátorka mesta Zvolen Mgr. Alžbeta Staníková, Vladimír Škarga (Okres. úrad školstva B. B.), Mgr. Miroslav Marcinko (MsÚ-vedúci odboru školstva  Zvolen), Martina Chalachánová (externá partnerka projektu).

Pred otvorením Školskej konferencie sa vo vidooprezentácii predstavila známa osobnosť televíznej obrazovky Patrik Herman, ktorý všetkých prítomných pozdravil a zaželal im veľa pracovných úspechov.

Po Patrikovi Hermanovi nasledovala školská hymna a po nej sa k slovu dostala riaditeľka tunajšej školy Mgr. Ľubica Tomčíková.  Vo svojej reči upriamila pozornosť na záver školského roka a s tým súvisiace hodnotenie toho, čo sa žiaci naučili a hlavne toho, čo ich naučili práve pedagógovia. Ďalej povedala, že pre  učiteľov je dobrou vizitkou, ak sa žiaci učia radi, ak majú dobré vedomosti, ak vedia aj niečo navyše, ak sú schopní.

Školská konferencia, predtým žiacka sa už niekoľko rokov konala, ale tentokrát bol pozmenený názov, pretože výstupom budú nielen práce žiakov, ale aj práca učiteľov. Vyučovanie v tomto školskom roku vo veľkej miere ovplyvnilo aj to, že realizovali dvojročný projekt pod názvom Čitateľská digitálna gramotnosť a jazykové zručnosti ako súčasť modernizácie vzdelávania. Možno zložitý názov, ale výsledok je fantastický.

Veľkú časť Vám prinášame vo forme videa vid zoznam hore.

Mgr. Ľubica Tomčíková – úvodné slovo

Mgr. Alžbeta Staníková – úvodné slovo

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.