• So. jan 28th, 2023

Nevšedné prechádzky s kočíkom

andrea-democova-ingrid-olvecka-strollering
Zlava. Andrea Demočová a Mgr. Inga Ölvecká. Foto: ZV-podujatia.

Strollering® už aj vo Zvolene, alebo ak chcete nevšedné prechádzky s kočíkom Vám sprostredkujú 2 lektorky Andrea Demočová jej syn Adamko (vid foto) a Mgr. Inga Ölvecká.

Zakladateľkou Strolleringu v Čechách je Edita Berková, ktorá to všetko vymyslela keď mala 3-mesačnú dcéru v roku 2011. Začiatky boli ťažké a prvé dva mesiace chodila čakávať do parku a nikto neprišiel. Potom sa to všetko spustilo a dnes úspešné strollering sa rozrastá po Českej republike a už aj na Slovensku.

O Strollering®-u 

Pre väčšinu maminiek je dosť obtiažne vrátiť sa po pôrode k predchádzajúcej kondícii. Vyplýva to z toho, že po celodennej starostlivosti o dieťatko im už večer neostáva dostatok energie, aby si išli zacvičiť. Niekedy sa to nedá aj preto, že maminka nemá k dispozícii niekoho, kto by sa o dieťatko postaral. Pre všetky maminky (oteckov) sa otvára nová možnosť pod názvom Strollering®.

Strollering® je outdoorová aktivita  pre mamičky za prítomnosti svojich detí. Spojenie príjemného s užitočným – pobyt na čerstvom vzduchu s dieťatkom a intenzívny tréning celého tela. Všetky pohyby vychádzajú z Pilatesovej metódy s dôrazom na posilnenie panvového dna a stredu tela. Dbáme na správnu techniku cvičenia, správne držanie tela a správne dýchanie.  O zábavu majú postarané aj deti – maminky pred nimi a s nimi cvičia, spievajú a upevňujú tak vzájomný vzťah.

Strollering® má viac podôb – dynamická športová chôdza s kočíkom, s kočíkom na korčuliach a tanec s kočíkom.

Hodinu  strolleringu® vedie profesionálna lektorka, ktorá maminkám vysvetlí zásady správneho a bezpečného cvičenia. Môžu sa zapojiť aj deti v kočíku, na odrážadle, kolobežke, bicykli.

Cvičenie mamičiek s deťmi sa koná vždy v utorok o 10.30 h. v Rodinnom centre Heuréka, Hlbiny 2, Zvolen : Kontakt – 0915 877 311,

Viac info nájdete aj na

Cvičení matek s kočárky –  Edita Berková

andrea-democova-ingrid-olvecka-strollering

Možno Vás bude zaujímať

Srdečne pozývame mamičky s bábätkami na SALSU BABIES. Ukážkové hodiny 17.09.2014 a 24.9.2014 o 11.00  hod. v Rodinnom centre Heuréka, Hlbiny 2, Zvolen.

salsa-babies

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri