• Ut. nov 28th, 2023

Výstava Dvorné dámy poteší oči aj dušu

Autor IMG_1979

sep 17, 2014 , , ,
dvorne-damy-2014-zvolen-radnica-10
Foto: ZV-podujatia.

Sú výstavy a výstavy a každá je niečim špecifická a niektoré počas roka sú výnimočné až tak, že vytŕčajú z radu.

Jedna taká sa nachádza vo výstavných priestoroch Starej radnice pod názvom Dvorné dámy a je to jej už štvrté pokračovanie.

Za všetkým stojí autorka výstavy Zuzana Almáši Koreňová, ktorá už ako z názvu vyplýva, nie je v tomto sama, ale spolu s ňou tu vystavujú ďalšie štyri spoluautorky a každá priniesla niečo jedinečné  zo svojej tvorby.

Od Kvetky Veverkovej tu nájdete veľmi pekné knižky, plné príbehov zo života, Martina Chalachánová tu má háčkované módne doplnky (kabelky), od Miroslavy Cabanovej tu nájdete nielen cínové šperky, Jolana Linda Kováčová pre zmenu predstavuje maľovaný hodváb, kravaty a pekné paravány tu vystavuje azda najstaršia pani Eva Adamson .

Samozrejme, netreba zabúdať na Zuzanu Almáši Koreňovú, ktorá tu vystavuje netradičné kraslice a šité bábky ako jeden celok.

Ak ste sa ešte neboli pozrieť na túto neskutočnú výstavu, tak dlho nezaháľajte, lebo potrvá len do konca mesiaca september a bola by škoda to premeškať a pripraviť sa tak o túto fascinujúcu lahôdku, ktorá doslova človeka nasýti.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri