• Št. dec 1st, 2022

Derniérou bola ukončená výstava fotografií Petra W. Haasa

ByIMG_1979

okt 7, 2015 , ,
peter-w-haas-3
Zlava: Peter W. Haas, Leo Redlinger a Jozef Klement. Foto: ZV-podujatia.

Fotografuje klasickým starým bedničkovým fotoaparátom, s plachtou prehodenou cez hlavu ako mníška a všetok materiál na tento druh zábavky si pripravuje svojpomocne.

Jeho výsledná tvorba je fantastická a je vidieť, že v tom čo robí sa vyzná a je až pozoruhodné sledovať, že aj napriek náročnej príprave sa vie perfektne sústrediť a priniesť ľudom do galérií kus svojho umenia.

Reč je o už 70. výstave pod názvom Metaphor noble prints Petra W. Haasa, ktorej derniéra sa konala v Galérii na Tehelnej vo štvrtok 1.10.2015.

Po úvodnej skladbe trojčlennej zvolenskej kapely Footprint& a po úvodnom privítaní sa dostal k slovu aj kurátor samotnej výstavy Leo Redlinger, ktorý podrobne objasnil proces,  ktorým človek prejde, kým sa dopracuje k tvorbe profesionálnej fotografie.

Jeho príhovor prerušil samotný autor, ktorý povedal, že aj vďaka Leovi a ďalším sú tieto fotografie profesionálne do samého maxima.

Viac, respektíve komplet všetkého,  čo zaznelo počas derniéry si môžete pozrieť na priloženom videu.

9.10.2015 Vás chcem pozvať opäť na ďalšie otvorenie výstavy, tentokrát maľby Evy B. Linhartovej pod názvom Farebné spomienky a otvorenie je o 17-tej v Galérii na Tehelnej.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.