• Št. mar 30th, 2023

Hubeerya bude hostiť Jesenný vegánsky večer

vegansky-vecer-hubeerya-zvolen-3
Aj takéto maškrty sa tam dozaista nájdu. Foto: ZV-podujatia

Po krátkej prestávke a nakoľko sa na podujatí Plodobranie nekonal tak sa ohlasuje už v poradí ďalší  Vegánsky večer, ktorí pre Vás pripravili študenti, ktorí sú v študentskej organizácii TunaTU a organizujú podujatia rôzneho druhu a jedno krajšie ako to druhé.

Po minulom stretnutí v  čajovni ChaY-RooM, v podzemí Finkovej kúrie sa presunie akcia viac na námestie a to konkrétne do podniku Hubeerya sa to už 5.11.2014 od 18:00 do 22:00.

O čom to celé je?

Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem sharovania dobrých jedál vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov. Je to miesto, kde náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na nás všetkých.

Ako to funguje?

Každý záujemca prinesie nejaké jedlo, ktoré sám uvaril, upiekol alebo inak pripravil, pričom nemusí byť vôbec zložité.

Jedinou podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, to znamená bez mäsa, vajec, mlieka/mliečnych výrobkov, medu či iných živočíšnych látok.

Priamo na mieste tak budeme môcť ochutnať z viacerých druhov jedál. Nápoje si netreba nosiť, tie budú k dispozícií priamo v klube. Priniesť si treba len vlastný tanier a príbor.

Neváhajte a príďte spoznať nové chute a objaviť nové recepty, aj keď nie ste vegánom, možno Vás vegáni inšpirujú k zmene 😉

Toto bola informácia k Vegánskemu večeru, ale zo zákulisných informácií vieme, že podujatí, ktoré bude toto neformálne združenie Tuna Tu organizovať bude podstatne viac a máte sa na čo tešiť už onedlho.

Udalosť k tomuto podujatiu nájdete na Facebooku.

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri