• Ut. feb 7th, 2023

Novinky v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene v mesiaci november 2014

ByIMG_1979

okt 30, 2014 ,

TS – Aj v mesiaci november prináša Divadlo J.G. Tajovského vo  Zvolene mnohé zaujímavosti a novinky.

Okrem domácich inscenácii si môžete vychutnať tiež novembrových divadelných hostí.

V utorok 4.11.2014 a v stredu 5.11.2014 sa predstaví Spišské divadlo zo Spišskej Novej Vsi.

4.11.2014 o 10:00 a  18:30 MASTNÝ HRNIEC – veselohra slovenského klasika Júliusa Barča-Ivana je kolotočom komických situácií spôsobených jedným mylným vyhlásením. Inscenácia Vás pobaví svojím jedinečným humorom.

mastny-hrniec

5.11.2014 o 10:00 a 18:30 v Štúdiu DJGT: TAKMER BOHYŇA – atraktívna hra o milostných avantúrach výnimočnej a tajomnej ženy Galy, ktorá opustila veľkého francúzskeho básnika Paula Eluarda i geniálneho španielskeho maliara Salvadora Dalího, aby skončila v náručí amerického herca predstavujúceho postavu Ježiša Krista v slávnom broadwayskom muzikáli Jesus Christ Superstar.  (Inscenácia bola ocenená „Výročnou cenou Slovenského literárneho fondu za rok 2013)

takmer-bohyna

NOC DIVADIEL 2014 – 15.11.2014 o 21.00 „NIE, TO SA TI NESNÍVALO!“ alebo „AJ FREUD BY SA ČUDOVAL“:  Príbehy z gauča v psychoterapeutickej ordinácii.

Divákom ponúkame :

  • výber tých najlepších scénok a piesní z repertoáru divadla
  • humor, zábavu a prekvapenia
  • jedinečný program zvolenských hercov špeciálne na túto noc
  • príbeh Vlastimila Váhavého, ktorý sa rozhodne navštíviť psychoterapeuta
  • psychoterapeuta, ktorý nájde diagnózu každému solventnému klientovi
  • energickú sestričku, ktorá nachádza odpovede na všetky otázky v snári
  • POLNOČNÉ SNY PRI SVIEČKACH – už tradičný záver Noci divadiel pred budovou divadla, kde sa v magickej atmosfére môžu zmeniť sny na skutočnosť

Noc divadiel v DJGT Zvolen – noc, o akej sa vám ani nesnívalo – európska noc, počas ktorej nezhasína svetlá 50 slovenských divadiel a kultúrnych centier

poster-NOC-DIVADIEL-2014

19.11.2014 o 18:30 v Štúdiu DJGT: DIALÓGY LÁSKY, s ktorými sa predstavia študenti Akadémie umení v Banskej Bystrici a Juraj Sarvaš. Jedinečná dramatizácia veršovaných drám svetových a slovenských autorov s témou lásky, ukážky zo  známych divadelných drám ako Tanec nad plačom, Herodes a Herodias, Rómeo a Júlia a iné.

PREMIÉRA DJGT: V predvianočnom čase uvedie divadlo rozprávku TRI PRASIATKA. Obľúbená rozprávka s pesničkami je určená pre deti ale i pre celé rodiny. Autorsky spracovaný scenár prináša postavy, ktoré majú vtipne a precízne vybudované charaktery. Príbeh predstavuje tri prasiatka Bachroša, Leňoša a Truhlíka, líšku Ňufu, vlka Johnyho a krtka Ruda. Hľadanie toho správneho domčeka sprevádza humor a nečakané situácie. Režisérom inscenácie je Branislav Matuščin, pod ktorého režijnou taktovkou ožili už viaceré úspešné rozprávky DJGT.

Pri príležitosti premiéry rozprávky dňa 23.11.2014 vyhlásilo DJGT výzvu pre všetky deti.

nakresli-nam-prasiatka

TS – Ing. Gabriela Valentínyová