Predvolebná diskusia kandidátov bola aj o mútení vody a mlátení prázdnej slamy

snopko-balkovicova-kusein

Snopko, Balkovičová a Kusein. Foto: ZV-podujatia.

Na lepšie spoznanie kandidátov na primátorov mesta Zvolen v komunálnych voľbách 2014 sa konala v sále Starej radnice moderovaná diskusia,  počas ktorej bolo možné aj  klásť všetkým kandidátom otázky na rôzne témy, ktoré zaujímajú obyvateľov mesta. Samotné podujatie zorganizovalo Centrum pre trvalo-udržateľné alternatívy, Združenie Slatinka, Združenie Borová hora. Podujatie sa konalo vo štvrtok 6.11.2014 od 16:30 hod. v priestoroch Starej radnice nad Informačným centrom mesta Zvolen. Pozvanie prijali a zúčastnili sa všetci kandidáti na primátora mesta Zvolen a to konkrétne: Ing. Lenka Balkovičová, Ing. Miroslav Kusein a Matej Snopko.

Celá akcia prebehla v dvoch častiach, po úvodnom predstavení sa každého kandidáta vlastnými slovami nasledovalo prvé kolo otázok a odpovedí.

V prvom kole si z klobúka losovali čísla otázok, ktoré vypracovali samotní organizátori a boli svojim spôsobom špecifické a smerujúce na tú či onú pálčivú tému z rôznych oblastí,  či už sa jednalo o prostredie, miestnu komunitu alebo rozvoj mesta.

V druhom kole sa k slovu dostali otázky z publika, ktorého tu bolo toľko, že sála ,,praskala vo švíkoch.“ Bolo zaujímavé sledovať, že sa diskusie, respektíve celého podujatia zúčastnili vo väčšom počte skôr starší ľudia, mladých voličov od 18 rokov  vyššie  bolo značne pomenej.

Otázky druhého kola mohol napísať ktokoľvek na pridelený papier a boli postupne predkladané na odpoveď kandidátom, ktorí mali na samotnú odpoveď 1 minútu.

Na záver ešte všetci kandidáti dostali priestor na oslovenie voličov, mali možnosť povedať to, čo by zarezonovalo a presvedčilo ich, aby vo voľbách dali svoj hlas práve tomu svojmu kanditátovi.

Nakoľko to bola vskutku zaujímavá akcia, postupne bude pribúdať vo forme videí celé toto podujatie, aby ste si mohli vypočuť, čo zaznelo z úst kandidátov a správne sa rozhodnúť pri nastávajúcich komunálnych voľbách.

Okrem nášho video záznamu je dostupný aj audiozáznam (otázka po otázke) ako aj článok na stránke CEPTA 

Videá – kvalita videa bola umelo degradovaná nakoľko je podstatný obsah a nič iné 

Predstavenie kandidátov a prečo kandidujem 

Otázky mimovládnych organizácií – 1. časť 

Otázky mimovládnych organizácií – 2. časť 

Otázky mimovládnych organizácií – 3. časť 

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

3 Comments on Predvolebná diskusia kandidátov bola aj o mútení vody a mlátení prázdnej slamy

  1. No neviem čítam tu, že sa zúčastnilo 99 percent starších ľudí. Je pravda že ich tam bola väčšina. No po prvé nepredpokladám, že tam bolo sto ľudí, ale aj keby neviem či som starší mám 36 bol som tam s prvovoličom, videl som tam aspoň piatich mojich známych cca tridsiatnikov a aj ďalších. Tak už toto číslo dáva logicky kto má základy z matematiky tak mu asi dopne, že 99 percent asi nie. Je pravda, že mnohí mladí ľudia vykrikujú a nemajú ani šajn ako a čo sa deje, ale nerobme zbytočne zveličení obraz o ich nezáujme.

    Páči sa mi

  2. O.K. pán Števonka vážim si ľudí čo si vedia uznať chybu a napravia ju. Aj ja ďakujem

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: