Čo môže chýbať deťom v mikulášskom balíčku?

Spoločná fotografia. Foto: Ivana Bánovičová

Minulý týždeň ste mohli vo Zvolene navštíviť niekoľko zaujímavých podujatí, na ktorých sa deti stretli s Mikulášom. Jedným z tých prvých bol Mikulášsky večierok Detskej tanečnej školy Ing. Zuzany Niščákovej a Tanečno-športového klubu F.R.E.S.H. , ktorý je jej súčasťou. Po úvodných predstaveniach všetkých tanečných skupín čakalo na 130 detí  a ich rodičov milé prekvapenie. Veľkým potleskom a smiechom nielen detí, ale aj dospelých, ocenili čarovné vystúpenie  kúzelníka Wolfa. On so svojimi vtipnými pomocníkmi boli príjemným spestrením čakania na toho Najdôležitejšieho. Minúty čakania v preplnenej sále menzy  Technickej univerzity  vo Zvolene všetkým skrátili štyri malé fitnessky z klubu F.R.E.S.H. : Sofka, Katka, Dáška a Linda, ktoré v sobotu čakala ich prvá pohárová súťaž vo fitness detí v Nitre.  Dynamickou akrobatickou exhibíciou sa na pódiu predstavili ich staršie kamarátky a kamaráti – skúsení pretekári vo fitness -  medzi nimi aj traja tohtoroční čerství majstri Európy.

Mikuláš veľmi dlho neprichádzal, no čertisko a anjel ich už čakať nenechali. Hneď však zistili, že s týmito šikovnými deťmi nebude mať Mikuláš veľmi veľa práce. Sú to deti, ktoré si zamilovali šport a tanec, uprednostnia tréningy pred sedením za počítačom a nepoznajú nudu.  Dokonca je to priam neuveriteľné, no Maťka  si v balíčku želala nakrájanú cuketku, iné deti zase uhorku,  paradajku, jabĺčko či celozrnné chlebíčky.

Mikuláš nakoniec prišiel. Ťažko opísať tú radosť a šťastie v očiach detí, keď ho zbadali.  Anjelik sa doteraz červená z toľkých komplimentov, ktoré v ten deň počul.  Čertisko má ešte aj dnes svalovicu zo „šnúry“, ktorú deťom predviedol. Odmenou za balíčky bola mikulášska detská zumba, ktorú si zatancovali nakoniec všetci spolu, dokonca aj Mikuláš.

A čo vy? Videli ste už niekedy „zumbujúceho Mikuláša“?

Tento rok v balíčkoch deti všetko špeciálne, čo si priali, síce nemali, ale šťastné iskričky v očiach a úsmevy na líčkach im určite vydržia až do ďalšieho veselého úžasného spoločného ´Mikuláša´ so Zuzanou Niščákovou.

O rok , predsa, príde zas!

Fotografie

Článok: Milan Krnáč a foto: Ivana Bánovičová

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: