SCVČ na Okružnej oslávilo svojich 10 rokov adventným koncertom

adventny-koncert-scvc-2014-zvolen -11

Foto: ZV-podujatia

Súkromné Centrum voľného času na Okružnej 131 si tento rok pripomína 10. výročie svojho vzniku a ako by to bolo, ak by sa to poriadne neoslávilo. Oslavovalo sa samozrejme  tým, čo je pre nich typické a to spev, tanec a veľa ďalšieho a práve preto sa konal Adventný koncert 16.12.2014 v sále DK ŽSR, na ktorom sa zúčastnilo toľko ľudí, že doslova kulturák praskal vo švíkoch. Povedzme si teda viac o programe a samozrejme nebudú chýbať videá a fotografie. Úvod koncertu patril  Jakubovi Gondášovi, ktorý na akordeóne zahral dve na toto obdobie typické skladby a to konkrétne ako prvú  Búvaj, dieťa krásne a hneď za tým Ó, chýr preblahý...

Keď to tak dobre hudobne začalo,  pokračovalo sa tancom,  v ktorom malé deťúrence na ľudovú nôtu zatancovali pod vedením Eriky Kovácsovej.

Novinkou v SCVČ je zbor pod názvom Gold stream, ktorý začal svoje fungovanie v septembri 2014 a pôsobí v ZŠ M. Rázusa vo Zvolene a práve tento zbor tu perfektne zaspieval Štedrý večer nastal, Keď tá jasná hviezda a Dobrá novina.

Už dlhodobo funguje v centre záujmový útvar –  hra na akustickú, elektrickú a basovú gitaru a tento vedie Mgr. art. P. Gábor a na dnešný večer si pripravili hneď niekoľko fantastických kúskov od svojich žiakov.

Peter Kováčik, Milan Vilhanček – Desmod:  PS2, Jakub Čunderlík, Matúš Heis, Matej Hegedűs – Nikdy nebolo lepšie: Hex, Cesty 2. triedy: IMT Smile, Denisa Šišková – M. Žbirka: Poraď si sám a na záver ich bloku sa blysol Dominik Spodniak – Mix song

Hip-hop bol vždy súčasťou Centra a tak tomu nebolo inak ani teraz.  Deťúrence predviedli tanečnú choreografiu „Hip-hop Stars“ pod vedením Lucie Hantákovej, ktorá vedie záujmový útvar HIP HOPu.

Príjemným prekvapením bola dvojica Etel a Lucia – tanečné dvojičky, ktoré sa na Majstrovstvách Slovenska v Hip-hope umiestnili na 5.mieste. Zúčastňujú sa hip- hopových battlov na celom Slovensku a cestujú na tanečné akcie do zahraničia. Tu predviedli vskutku famóznu choreografiu.

V rámci programu sa predstavili aj dievčatá z krasokorčuliarskeho klubu ŠKK Zvolen, ktoré bežne vidieť na súťažiach na Slovensku aj v zahraničí, prezentujú sa na ľadovej ploche, ale tu si pripravili vianočnú tanečnú choreografiu pod vedením Lenky Horákovej.

Na samotný záver Adventného koncertu sa opäť predstavil detský spevácky zbor Gold stream a pod vedením Mgr. art. P. Bibzu uzavreli slávnostný program koledami: Šťastie, zdravie, pokoj svätý, Povedzte nám, pastuškovia, We wish you a merry Christmas, Rolničky, rolničky a samozrejme na záver Tichá noc.

Tak to bol v skratke program Adventného  koncertu v rámci osláv 10. výročia  SCVČ.

Video

All I Want For Christmas Is You – ŠKK Zvolen

Tichá noc

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

1 Comment on SCVČ na Okružnej oslávilo svojich 10 rokov adventným koncertom

  1. Som milo prekvapený z objektivity Vašich reportáží. Nedá mi (ako riaditeľovi SCVČ, ale aj poslancovi MsZ vo Zvolene) poďakovať Vám za aktuálne informovanie občanov Zvolena na profesionálnej úrovni počas celého roka.a zároveň Vám chcem zapriať príjemné prežitie vianočných sviatkov a všetko najlepšie v novom roku.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: