• Pi. sep 29th, 2023

SCVČ na Okružnej oslávilo svojich 10 rokov adventným koncertom

Autor IMG_1979

dec 19, 2014 ,
adventny-koncert-scvc-2014-zvolen -11
Foto: ZV-podujatia

Súkromné Centrum voľného času na Okružnej 131 si tento rok pripomína 10. výročie svojho vzniku a ako by to bolo, ak by sa to poriadne neoslávilo.

Oslavovalo sa samozrejme  tým, čo je pre nich typické a to spev, tanec a veľa ďalšieho a práve preto sa konal Adventný koncert 16.12.2014 v sále DK ŽSR, na ktorom sa zúčastnilo toľko ľudí, že doslova kulturák praskal vo švíkoch.

Povedzme si teda viac o programe a samozrejme nebudú chýbať videá a fotografie.

Úvod koncertu patril  Jakubovi Gondášovi, ktorý na akordeóne zahral dve na toto obdobie typické skladby a to konkrétne ako prvú  Búvaj, dieťa krásne a hneď za tým Ó, chýr preblahý…

Keď to tak dobre hudobne začalo,  pokračovalo sa tancom,  v ktorom malé deťúrence na ľudovú nôtu zatancovali pod vedením Eriky Kovácsovej.

Novinkou v SCVČ je zbor pod názvom Gold stream, ktorý začal svoje fungovanie v septembri 2014 a pôsobí v ZŠ M. Rázusa vo Zvolene a práve tento zbor tu perfektne zaspieval Štedrý večer nastal, Keď tá jasná hviezda a Dobrá novina.

Už dlhodobo funguje v centre záujmový útvar –  hra na akustickú, elektrickú a basovú gitaru a tento vedie Mgr. art. P. Gábor a na dnešný večer si pripravili hneď niekoľko fantastických kúskov od svojich žiakov.

Peter Kováčik, Milan Vilhanček – Desmod:  PS2, Jakub Čunderlík, Matúš Heis, Matej Hegedűs – Nikdy nebolo lepšie: Hex, Cesty 2. triedy: IMT Smile, Denisa Šišková – M. Žbirka: Poraď si sám a na záver ich bloku sa blysol Dominik Spodniak – Mix song

Hip-hop bol vždy súčasťou Centra a tak tomu nebolo inak ani teraz.  Deťúrence predviedli tanečnú choreografiu „Hip-hop Stars“ pod vedením Lucie Hantákovej, ktorá vedie záujmový útvar HIP HOPu.

Príjemným prekvapením bola dvojica Etel a Lucia – tanečné dvojičky, ktoré sa na Majstrovstvách Slovenska v Hip-hope umiestnili na 5.mieste. Zúčastňujú sa hip- hopových battlov na celom Slovensku a cestujú na tanečné akcie do zahraničia. Tu predviedli vskutku famóznu choreografiu.

V rámci programu sa predstavili aj dievčatá z krasokorčuliarskeho klubu ŠKK Zvolen, ktoré bežne vidieť na súťažiach na Slovensku aj v zahraničí, prezentujú sa na ľadovej ploche, ale tu si pripravili vianočnú tanečnú choreografiu pod vedením Lenky Horákovej.

Na samotný záver Adventného koncertu sa opäť predstavil detský spevácky zbor Gold stream a pod vedením Mgr. art. P. Bibzu uzavreli slávnostný program koledami: Šťastie, zdravie, pokoj svätý, Povedzte nám, pastuškovia, We wish you a merry Christmas, Rolničky, rolničky a samozrejme na záver Tichá noc.

Tak to bol v skratke program Adventného  koncertu v rámci osláv 10. výročia  SCVČ.

Video

All I Want For Christmas Is You – ŠKK Zvolen

Tichá noc

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri