• Po. feb 6th, 2023

Verejné korčuľovanie na zimáku zožalo veľký úspech

korculovanie-zimak-zvolen
Hokejová hracia plocha bola plná korčuliarov. Foto: ZV-podujatia.

Zvolenský zimný štadión po XY rokoch opäť otvoril tak ako za starých čias aspoň na dve hodinky svoju ľadovú plochu pre všetkých korčuliarov.

Už po 15-tej bola ľadová plocha plná korčuliarov, ktorí si túto ponuku nenechali ujsť, točiac sa v jednom kruhu s hudobným sprievodom ako za starých čias.

Samozrejme, pre všetkých boli k dispozícii šatne a kto mal pocit, že jeho ostrie na korčuliach nie je v ideálnej forme, mohol ho zveriť tu na zimáku do rúk brúsiča.

Možno si bude niekto klásť otázku, prečo ľudia zájdu radšej na zimák, ako do mesta. Odpoveď sa dá nájsť dosť rýchlo. Kvalita ľadu na zimnom štadióne sa ťažko dá porovnávať s verejným mestským klziskom, veľký objem ľudí na menšej ploche dokáže rýchlo zodrať plochu a potom komfort jazdenia nie je až taký dobrý.

Nakoľko táto akcia mala veľký úspech, odrazilo sa to aj na nulovej návštevnosti verejného klziska. Tu však treba povedať, že tento deň sadol – ako sa povie – ako riť na šerbeľ. Výdatnú snehovú nádielku bolo potrebné dať okolo verejného klziska do poriadku a veru bolo tam snehu neúrekom.

O verejnom mestskom klzisku

Bezplatné verejné korčuľovanie v meste funguje viac ako 10 rokov, z toho pár rokov bolo presunuté na ihrisko V. ZŠ Hrnčiarskej a to z toho dôvodu, že na námestí v tej dobe prebiehala rekonštrukcia.

Z veľkej časti je financované mestom Zvolen a samozrejme aj sponzormi.

Za túto akciu dávame rozhodne palec hore a možno je škoda, že to prišlo tak neskoro, ale tak či onak zožalo to patričný úspech.

Najbližšie verejné podujatie na zimáku bude už 2.2.2015 „Karneval v ľadovom kráľovstve“, ktorý so zvolenským hokejovým klubom pripravilo Súkromné centrum voľného času QUO VADIS.

V tento deň si pre deti organizátori pripravili zábavné súťaže, zaujímavé ceny a vystúpenia krasokorčuliarov. Je jedno, či budete v maskách alebo bez masiek, na ľade sa môžete vyšantiť od 16.00 do 18.00 h.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka