Aj Zvolen bol za slušné Slovensko

Zvolen za slušné Slovensko . Foto: IMG_1979.

Čas plynie ako voda a už najbližší pondelok bude mesiac, ako sme sa dozvedeli, že Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli zavraždení.

Netreba obzvlášť objasňovať, čo sa v našej krajine za ten necelý mesiac udialo. Možno v skratke sa dá povedať, že ľudia vošli do ulíc a takto v pokojnej atmosfére protestov dali najavo, čo si o tom všetkom myslia. Najvyšší ústavní myslitelia krajiny (činitelia) boli presvedčení o tom, že, keď urobia nejakú veľkú šachovú rošádu, tak to bude vybavené a basta, ale...

Týždeň dozadu 16.3.2018 sa pravdupovediac nechtiac do protestov zapojilo aj mesto Zvolen. Ako sa ukázalo, bola to len poplašná správa, na ktorú však zareagovali ľudia a ako správne odhadovali Martina Paulíková a spol., podarilo sa im doslova v hodine dvanástej zorganizovať to, že keď prídu ľudia na námestie, tak sa im vysvetlí, aká je skutočná situácia. Zároveň padol prísľub, že o týždeň sa bude aj vo Zvolene konať protest, ale tak, ako sa patrí podľa litery zákona.

O týždeň neskôr v piatok 23.3.2018 

Nakoľko na námestí prebiehal trh, tak jediné dôstojné miesto na toto zhromaždenie bola Parková galéria Ľudovíta Štúra. Podľa udalosti na Facebooku ho zorganizovala dvojica Martina Paulíková a Tomáš Kršňák pod názvom Zvolen za slušné Slovensko.

Tu sa v tento podvečer po 17-tej postupne zhromaždilo dosť ľudí, ktorým nie je ľahostajná momentálna situácia, na bezpečnosť dohliadalo 5 hliadok Mestskej polície.

Na menšom pódiu pred Pamätníkom Ľudovíta Štúra sa postupne vystriedali rečníci Sanja Nikolov (občianska aktivistka), Ondrej Kalamár (spisovateľ), Alica Hrašková (študentka), Jozef Lutter (bývalý vyšetrovateľ NAKA), Reginald Adrián Slavkovský (dominikán a vysokoškolský pedagóg) a akciu moderoval Radoslav Kuric.

Počas hudobných predelov zahrala kapela Marcel Daniš a priatelia.

Po takmer hodine pokojne prebiehajúcej akcie sa všetci rozišli buď to na hokej, pohostiť sa na trhy a tak podobne.

Nech sa páči pár fotografií a ak sa bude niečo najbližšie konať, dáme Vám vedieť.

Článok a foto: IMG_1979

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: