• Ne. sep 24th, 2023

Marks ako aj štúrovník pritiahli ľudí na Zvolenské nedeľné korzo

Deťom sa opäť v ich zóne páčilo. Foto: ZV-podujatia

V prvý letný deň 21.6.2015, ktorý nebol príliš teplý  sa konalo na zvolenskom námestí ďalšie, v poradí už triete pokračovanie nedeľného Zvolenského korza.

Aj napriek tomu, že počasie bolo oblačného charakteru a ručička teplomeru jemne prekračovala 20 stupňov Celzia, tak tu v rámci celého trvania akcie panovala teplá fantastická letná atmosféra, plná bohatého programu.

Moderátorom podujatia tak ako v ostatných dvoch častiach bol Radoslav Kuric.

Na hlavnom pódiu sa konal program a na opačnej strane námestia sa opäť venovali deťom Tri oriešky v znamení superhrdinov a samozrejme nechýbala detská zóna. Špeciálna akcia, ktorú si pripravila Rada mladých Zvolena bola súťaž o Neďeľní štúrovňík a okrem toho si tu bolo možné pod korunami stromov pekne na deke oddýchnuť.

Prvé, kto odštartovalo toto korzo na hlavnom pódiu bolo hudobné vystúpenie známeho herca a hudobníka Ondřeja Daniša.

Ondřej Daniš je podľa môjho názoru všeumelec. Hráva na doskách divadla Jozefa Gregora Tajovského napríklad vlka Johnyho a taktiež v ďalších hrách a inscenáciách, ale pred pár rokmi ho bolo vídať hrať v kapele Comp & Neros.

Tu na pódiu sa predstavil zaujímavým predstavením a to nielen spevom, ale aj hraním na hudobný nástroj a v celku to bolo zaujímavé.

marks
Marks. Foto: ZV-podujatia

Už pred koncom hudobného predstavenia Ondřeja Daniša bolo vidieť, že pred pódiom sa zbieha omladina hlavne nežnejšieho pohlavia, ktorá prišla podporiť nasledujúceho interpreta a to vychádzajúcu hviezdu rapera Marksa.

Marks prišiel prezentovať svoj prvý CD album Ponsé, z  ktorého v podstate pozostávalo jeho samotné vystúpenie a ktoré sem pritiahlo naozaj dosť veľký počet ľudí, hlavne mládežníkov. Po jeho vystúpení sa pod pódiom konala autogramiáda a bolo si možné kúpiť aj zmieňované CD. Už čoskoro môžete očakávať jedno veľké prekvapenie, ale viac nebudeme prezrádzať.

Pred vystúpením skupiny L.U.S.K sa konalo vyhodnotenie súťaže o Neďeľní štúrovňík. Samotné výsledky vyhlásila Mgr. Eva Ježovičová z Rady mladých Zvolen.

Do súťaže sa napokon prihlásilo 14 koláčov a niektorí súťažiaci doniesli aj po viac kusov a samotná porota to nemala ľahké. Víťaz musel splniť kritériá na vzhľad, chuť, celkový dojem a originálnosť.

Tí, ktorým sa nepodarilo zvíťaziť dostali účastnícke listy za to, že sa zúčastnili súťaže s koláčmi ako bábovka, bublanina, šumienkový koláč, makový koláč, gaštanové guličky, gaštanový koláč, punčový rez, mokrý koláč, čerešňové dobroty, nutelové rožky.

A víťazom súťaže Neďeľní štúrovňík sa stal koláč Sladká Adela internetového portálu ZV-podujatia.

 Neďeľní  štúrovňík vyhodnotenie

Skupina L.U.S.K je možno takým nováčikom na hudobnej scéne, ale aj za ten krátky časť  sa už etablovala tu vo Zvolene a našla si svoju fanúšikovskú základňu. Päťčlenná kapela tvorená dvoma babami a správne tušíte 3 chlapmi hrá vo veľkej miere prevzaté skladby,  ale vždy k záveru dá  ich vlastnú rovnomennú ako samotný názov kapely.

Dokiaľ sa zbalila z pódia predchádzajúca kapela, pred pódiom sa v rámci Dňa otcov konalo spoločné fotenie a medzi tou početnou skupinou bolo možné vidieť aj Andreja Podkonického.

Na samotný záver podujatia sa konalo hudobno-tanečné vystúpenie umelcov z Kuby, ktorí si hovoria Team Kuba. Napriek tomu, že bolo už večer naozaj dosť chladno, týmto umelcom sa podarilo aspoň troška rozprúdiť zábavu. Rozhodne sa dá ich vystúpenie považovať za fantastické.

Team Kuba

Z tohto miesta Vás chcem zároveň pozvať na posledné Zvolenské korzo, ktoré sa bude konať už najbližšiu nedeľu 28.6.2015 a môžete sa tešiť na bohatý program

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka