• Ne. dec 3rd, 2023

Aj o ľudských témach je nová výstava na radnici

Autor IMG_1979

feb 3, 2015 , , ,
chlieb-vino-a-tridsat-striebornych
Chlieb, víno a tridsať strieborných je aj toto. Foto: ZV-podujatia

Za tridsať strieborných si viete toho zadovážiť naozaj veľa, hlavne však po stránke umeleckej a veľakrát nebanujete minúť aj viac, ako tých tridsať.

A práve o tom bola vernisáž výstavy, ktorú nájdete nainštalovanú na Starej radnici vo Zvolene.

Pred samotným predstavením výstavy zahrala na ľudovú nôtu hudobná zložka DFS Zornička.

Martinove obrazy sú o večných ľudských témach, sú o tom, aby sme vnímali všetky tie hodnoty, ktoré nás obklopujú, ako je kresťanstvo alebo akákoľvek iná viera. Je jedno, či je to náš každodenný život, zvyky a v podstate všetko to, čo si nosíme v sebe.

Martin Vais to dáva všetko na obrazy a aj preto sa výstava volá Chlieb, víno a tridsať strieborných, pretože aj posledných tridsať strieborných treba minúť na umenie, pretože sa to vždy do nás niekde napíše a nie je to niečo, čo by nemalo svoj význam.

Okrem toho tu má zastúpenie so svojou tvorbou Tatiana Reizerová, ktorá tu prezentuje maľovaný hodváb a tretím vystavujúcim je Peter Reizer, ktorý tu má vskutku zaujímavé šperky v rôznych podobách.

Slovo dostal aj samotný autor malieb Martin Vais, ktorý naznačil to, že netreba o tom hovoriť, ale treba si radšej pozrieť tieto diela, tie povedia všetko za neho samotného.

Po otvorení výstavy pán Vais predstavil jedného hosťa, respektíve hosť-ku pre Zvolenčanov veľmi známu pani Máriu Mázorovú, ktorá je dušou už spomínaného folklórneho súboru.

Pani Mázorová všetkým ozrejmila, že Martinka pozná od jeho 6-tich rokov ako živého chlapca a jeho talent sa prejavil, keď mal 16-násť rokov.

Na samotný záver bol bodkou programu pán, ktorého poverilo Združenie pre záujmové zážitky vo Zvolene, aby odovzdal jedno cenné vyznamenanie. Ako upozornil súdruh Putin, posiela cenu Tvorivého krpca. Tým človekom, čo odovzdal cenu bol Tibor Kučera.

Výstavu môžeme vrelo odporúčať, nakoľko je vskutku zaujímavá a na Starej radnici potrvá do 27.2.2015.

Video

Fotografie

Článok, foto a video.