MATEJ SNOPKO: Pomáhajme domácim výrobcom – sú to naši susedia

matej-snopko-

Matej Snopko. Foto: Matej Snopko.

Vážení priatelia, teraz činnosti, teda o živote, mesta trošku z iného súdku, ako bolo v minulom článku. Včera bola v našej susednej dedine Turovej taká malá milá akcia. Pani starostka Jarotová s kolegami, podľa mojich informácii, zorganizovala zabíjačku. Prasiatko síce nikto nezabil, pretože ho kúpili už predpripravené. Dopoludnia z neho mäsiar a spolupracovníci urobili jaternice, klobásy a kapustnicu. Ako hosť tohto podujatia môžem povedať, že produkty turovskej zabíjačky patria k najlepším, čo som kedy jedol. Servírovali ich v kultúrnom dome, kde sa mohli prísť napapať Turovčania aj ľudia z okolia. Je to príkladná akcia na združenie a potešenie dedinskej komunity. Ľudia posedeli pri kvalitnom jedle a dobre sa porozprávali. Navyše predstavenstvo obce ukázalo, čo všetko možno na takej malej dedinke vyrobiť, a to v úplne špičkovej kvalite. Je to príklad hodný nasledovania, najmä v tom, že Zvolen by mal chrániť a uprednostňovať domácich výrobcov. Ich produkty propagovať a pomáhať im, ako sa len dá. Títo výrobcovia sú totižto naši spoluobčania a susedia, ktorých rodiny väčšinou žijú alebo padajú z toho, či u nich nakupujeme alebo nie. Myslím si, že je vysoko rozumné a ľudské neuprednostňovať tovar zo supermarketov pred dielom našich susedov. Čo vy na to?

Článok: Matej Snopko

4 Comments on MATEJ SNOPKO: Pomáhajme domácim výrobcom – sú to naši susedia

 1. pán Snopko objavil teplú vodu 🙂

  Páči sa mi

 2. Elessar Elfkam // 17/02/2015 o 20:55 // Odpovedať

  Pán Snopko, len Vám chcem pripomenúť, že ste mestským poslancom… preto robte, riešte a nevyplakávajte ako by bolo treba niečo urobiť…

  Páči sa mi

 3. Presne tak, nech sa pan poslanec Snopko radsej zamysla, co urobit vo Zvolene, aby lsa tu ludia citili ako susedia, ako chodit po rautoch po susednych dedinkach. Myslim, ze to nepotrebuje, skor si niekam ist zabehnut.

  Páči sa mi

 4. No páni, toľko nevraživosti. Vy traja budete asi z opozičného tábora! 😀

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: