• St. máj 31st, 2023

V OC OKO sa konala burza detského oblečenia

burza-detskeho-oblecenia-oko-4
Oblečenia bolo, že doslova neúrekom. Foto: Duraj Stanislav

Pre mamičky na materskej dovolenke je veľkým uľahčením, keď si môžu obstarať oblečenie pre svoje detičky za výhodnejšie ceny, prípadne predať veci, ktoré sú ich ratolestiam už malé. Najmä malé deti rastú veľmi rýchlo a oblečenie je po nich väčšinou v dobrom stave a poslúži ďalším.

Dňa 11. 4. 2015 sme preto v Materskom centre Rodinka na sídlisku Zvolen-Západ zorganizovali malú burzu detského oblečenia. Každý predávajúci si sám predával svoje veci v čase od 10.00 do 12.00 hod. doobeda a potom od 15.00 do 17.00 hod. poobede.

Predávajúci sa ráno zhromaždili v centre už o 9.30, aby mohli pripraviť svoj “tovar”. K dispozícii mal každý jedno predajné miesto (stôl) a stoličky podľa potreby. Väčšina predávajúcich si zreteľne ocenila všetky veci, ktoré chceli predávať, a tiež viacerí pripravili značky s vekom (veľkosťou), pre ktorý je ich oblečenie určené. Niektorí si priniesli aj vešiaky, keďže k dispozícii boli stojany. Takto pripraveným sa potom ľahšie predávalo, keď už o 10.00 hod. prišli prví kupujúci. A tých sa počas trvania burzy vystriedalo v centre mnoho. Chodili najmä rodičia s malými deťmi a tehotné mamičky.

Herňa MC Rodinka bola počas burzy k dispozícii a deti predávajúcich či kupujúcich si tam mohli spestriť čas spoločnou hrou.

Ďakujeme za pomoc pri organizácii všetkým, najmä OC OKO, 9. ZŠ, Sanji Nikolov, Stanislavovi Durajovi, Zdenke Šepetkovej, ľuďom, čo pomáhali s letákmi a propagáciou na facebooku, ako aj všetkým predávajúcim, ktorí nám v deň konania burzy pomohli s prípravou a potom upratovaním priestorov.

Materské centrum Rodinka v súčasnosti pôsobí na sídlisku Zvolen-Západ, v rámci priestorov OC OKO na 9. ZŠ (bočný vchod z Nográdyho ulice). Pozývame všetky mamičky s deťmi od 10 mesiacov do 5 rokov na naše pravidelné aktivity: vid stránka TU

Fotografie

Článok: Simona Rusnáková, koordinátorka MC Rodinka Zvolen Foto: Duraj Stanislav