Úspešné basketbalistky boli na návšteve u viceprimátora

zvolenské-basketbalistky-viceprimator-spolocna

Spoločná fotografia: Foto: ZV-podujatia

Sú mladé, s veľkým talentom pre šport, konkrétne basketbal a kde prídu, všade žnú úspechy a dokonca zašli aj za viceprimátorom Stehlíkom.

Reč je o úspešne reprezentujúcich troch dievčenských družstvách 1999, 2002 a 2003 Basketbalového klubu mesta Zvolen (BK Zvolen), ktoré sa viac ako úspešne zúčastnili od 3. - 6.4.2015 na medzinárodnom turnaji Easter Euro Basket 2015 v Prahe.

V obrovskej konkurencii rovesníčok sa všetkým našim družstvám nesmierne darilo až tak dobre, že sa prebojovali až do finálových bojov a bolo jasné, že nejaké tie kovy sa budú niesť domov. Otázka však tkvela v tom, akej farby budú tie kovy.

Dievčatá rok 2002 si odviezli bronzové medaily, 1999 si to rozdali vo finále s rovesníčkami z Fínska, ale aj kvôli zraneniam sa im nepodarilo vyhrať a posledné 2003 narazili na silnejšieho taktizujúceho súpera, ktorému podľahli.

Tak či onak, bola to ako sa povie poriadna žatva a po pár dňoch od tohto úspechu sa išli pochváliť 17.4.2015 na Mestský úrad vo Zvolene viceprimátorovi mesta Zvolen Ing. Jaroslavovi Stehlíkovi.

Delegáciu tvorila nielen časť dievčat z jednotlivých kategórii, ale aj tréneri Laura van Dalen (1999), Marcel Hiadlovský (2002 a 2003), dvaja rodičia a moja maličkosť.

Po plodnej diskusii a vrelých poďakovaniach sa všetci zhodli, že je naďalej vhodné podporovať mládež v športe a rozvíjať takto ich ďalšie aktivity a je len dobré, že sa venujú takýmto aktivitám.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár