Reklamy

Nová dráma vo Zvolene? Áno, Enter Zvolen už 19. mája 2015 !

i_3045342

Nová dráma

TS: Festival NOVÁ DRÁMA / NEW DRAMA si za desať rokov získal prestíž a renomé. Okrem Bratislavy sa dotýka aj ďalších slovenských miest a to sekciou ENTER. ENTER ZVOLEN sa uskutoční dňa 19. mája v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene v spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava. V jednom dni prinesie tri zaujímavé ponuky. 10.00 Juraj Sarvaš: OROL TATRANSKÝ (Javisko DJGT)
  • Úvodným dopoludňajším predstavením autorskej hry OROL TATRANSKÝ sa diváci prenesú do dôb, kedy sa spisovná slovenčina ešte len uzákoňovala, do dôb, kedy Štúr, ktorého 200. výročie narodenia si v roku 2015 pripomíname, ešte len kreoval základ pre tvorbu budúcich generácií. Ide o najnovší pôvodný slovenský text v repertoári zvolenského divadla.

11.30 vernisáž Milo Fabian: OBRAZ, SPOMIENKA, SVEDECTVO (foyer DJGT)

  • Výstava fotografií Mila Fabiana, víťaza Grand Prix súťaže Bienále divadelnej fotografie 2014 za sériu fotografií z predstavenia zoskupenia Med a prach: Domov, Eros, Viera. Milo Fabian absolvoval Školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Spolupracuje so Slovenským národným múzeom, Turčianskou galériou v Martine. Fotografuje a dokumentuje inscenácie viacerých divadiel na Slovensku. Výstava bude v DJGT do konca júna.

18.30 Divadelný ústav Bratislava: TROJBOJ (Štúdio DJGT)

  • Inscenované čítanie prinesie víťazné texty finalistov súťaže DRÁMA v podobe scénických ukážok najzaujímavejších pasáží ich hier. Zvolenskí diváci uvidia Trojboj už štyri dni po bratislavskom uvedení v Modrom salóne SND, počas ktorého sa verejnosť dozvie aj meno víťaza. Finalistami súťaže DRÁMA 2014 sú Kaja Kowalczuková s hrou Christmas Eve Babe, Jana Ondrušová s hrou Historky utorkovej noci a Peter Scherhaufer s hrou Rukojemníci. Pre tých, ktorých zaujme tvorivé písanie (nielen) drámy, je po skončení pripravená beseda.

NOVÁ DRÁMA ENTER ZVOLEN sa uskutočňuje po druhýkrát a do Zvolena prináša pútavý kontakt na tepe súčasnej (dramatickej) doby.

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková – dramaturgička DJGT Zvolen

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.