• Ut. feb 7th, 2023

Súťaž videí ZVOLEN CITY SI TY pokračuje verejným hlasovaním

ByIMG_1979

máj 7, 2015
zvolen-namestie-2015
Zvolenské námestie. Foto: ZV-podujatia

TS: Zvolen, 7. mája 2015 – Z doručených videí študentov zvolenských základných a stredných škôl porota vybrala šesť postupujúcich. Jedno z nich získa cenu verejnosti. Hlasovanie sa začína 7. mája, klipy sú už zverejnené na webovej stránke mesta Zvolen.

Súťaž krátkych študentských videí  ZVOLEN CITY SI TY sa dostáva do finále. Mesto ju vyhlásilo na jeseň minulého roka, aby dalo priestor na realizáciu mladým autorom. Téma „Zvolen – to je moje mesto“ mala žiakov druhého stupňa základných a študentov stredných škôl inšpirovať k stvárneniu toho, ako vidia svoje mesto. Prípadne ako sa vidia vo Zvolene oni sami. Pravidlá súťaže určili niekoľko kritérií, ktoré súťažný klip musí spĺňať, umelecké stvárnenie už bolo len na autoroch.

Termín na doručenie videí do súťaže uplynul v polovici apríla. Následne zasadla porota menovaná primátorkou mesta Lenkou Balkovičovou, aby posúdila splnenie formálnych kritérií doručených súťažných videí. Z desiatich prihlásených súťažných klipov musela vylúčiť štyri, ktoré nespĺňali podmienky súťaže. Zvyšných šesť je už zverejnených na webovej stránke mesta Zvolen a verejnosť z nich vyberie svojho víťaza. Hlasovanie bude prebiehať až do konca mája, výsledky celej súťaže sa dozvieme priamo na zvolenskom námestí na niektorom z júnových verejných podujatí.

Videá je možné nájsť TU

ZVCITY-Plagat-maly

TS:  Martin Svatuška (Zvolen.sk) a Foto: Ján Števonka