• Ne. jan 29th, 2023

Príďte pomôcť vymaľovať podchod pri Kauflande

podchod-kaufland-zvolen
Takto sa upratoval podchod. Foto: ZV-podujatia

Začalo to snom, ktorý sa postupne pretavil do nápadu, pokračovalo to veľkým upratovaním a na záver príde veľké finále v podobe maľovania.

Reč je o známom podchode popod cestu pri obchode Kaufland, ktorý  využíva veľa ľudí nielen kvôli  nákupom, ale aj kvôli XY veciam a ľudia sa už pomaly boja aj  tadiaľ chodiť.

Na prvotnom čistení, ktoré sa konalo 29.4.2015 dobrovoľníci spravili naozaj kus práce a človek by mohol byť rád, že to niekto spravil nezištne, len tak,  lebo… Jedna fotka na Facebooku o tejto akcii spravila doslova opak a z fantastickej akcie sa to v komentároch zvrtlo na úplne inú rovinu, ktorá s tým nemá nič spoločné.

Avšak na správnu mieru to v komentároch uviedla Martina Paulíková z OZ Slatinka, ktorá napísala nasledovné:

Niekedy sa veci dejú, pretože na začiatku bol sen. Pred rokom prišli 4 baby vo veku 13 – 14 rokov a nakreslili obrázok. Povedali niečo ako: kašleme na dospelých, čo furt hovoria, ako ,,sa“ to nedá, vymaľujme to sami! Združenie Slatinka zohnalo 500 eur na kontajner, metly, farby z komunitnej nadácie knzm.sk

Tak či onak,  ako bolo povedané vtedy počas upratovania, že sa bude maľovať, tak nastal ten čas. 19-teho od 12:00 Vás teda všetkých srdečne pozývam. Bude sa pokračovať  dočistením a následne sa napenetruje a natrie na bielo. Nasledujúci deň v stredu 20-teho opäť od 12-tej sa bude podľa návrhov detí maľovať.

Neváhajte, príďte priložiť ruku k dielu a skrášlime si okolie.

Udalosť na Facebooku nájdete TU Článok a foto: Ján Števonka