• So. mar 25th, 2023

Svieža Summertime výstava malieb Igora Cvacha v Galérii na Tehelnej

ByIMG_1979

jún 15, 2015 , ,
cvacho-klement
Igor Cvacho sa predviedol ako fantastický hráč na gitaru. Foto: ZV-podujatia

Je to široko spektrálny umelec od výtvarného umenia cez muziku a mnoho ďalších vecí, ktoré  zaujmú nejeden pohľad.

Reč je o Igorovi Cvachovi a o vernisáži jeho novootvorenej výstavy, ktorá sa konala  v piatok 12.6.2015 v Galérii na Tehelnej.

Výstava s poradovým číslom 75. bola zorganizovaná Rotary klubom Zvolen, Galériou na Tehelnej a ďalšími partnermi.

Tu v Galérii na Tehelnej sa slávnostnou vernisážou otvárala nová výstava a tentoraz sem zavítal prezentovať svoju maľbu a grafiku široko- spektrálny umelec zo Žiliny Igor Cvacho.

Výstava nesie názov  Summertime a sám autor v úvode povedal: odvíja sa od dnešných teplých dní, čo som tak zobral a je to v podstate taká letná výstava, ktorá prezentuje diela aj z posledného obdobia ako aj veci, ktoré majú nejaký čas už za sebou.

Na samotnej výstave ponúka majster rovno dve roviny svojej bohatej tvorby a je tu časť zastúpená maľbou a menšiu časť tu tvorí grafika.

Samotný autor sa rozhodol, nakoľko tu nebol prítomný kurátor vlastnými slovami povedať o každom diele svoj príbeh a veru zaujímavé veci sa dali dozvedieť.

Prinášame Vám ako zvyčajne pár fotografií a pár minút videa.

Na záver ešte doplníme, že táto vskutku zaujímavá výstava, ktorá je mimochodom predajná,  je nainštalovaná v Galérii na Tehelnej a je dostupná  do 1.7.2015 a vrelo ju odporúčame.

Video – len časť ostatné si príďte pozrieť do galérie

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.