• Ne. mar 26th, 2023

Zmeňme Zvolen k lepšiemu …

ByIMG_1979

aug 10, 2015 ,
zivy-plot
Koncom júna 2015 sa stala dopravná nehoda na križovatke pod zámkom, kedy tam vodička narazila do živého plotu. Od toho dňa je tam nepekná diera (foto je po nehode) a veľa suchých konárov. Foto: ZV-podujatia

Neporiadok, výtlky, nepokosená zeleň zasahujúca do chodníka, opustené vraky áut. Toto všetko sú veci, s ktorými sa občas stretne skoro každý, kto sa prejde mestom alebo po svojom okolí.

Možno sa nájdu ľudia, čo kývnu rukou a daný problém neriešia, pretože sa možno mylne domnievajú, že to nikto nebude riešiť, ale možno len nevedia, že je možnosť na to upozorniť a ako sa povie aj motyka môže vystreliť.

Práve preto Vám chcem napísať o jednej možnosti respektíve webovej stránke, kde môžete svoje podnety zavesiť a s veľkou pravdepodobnosťou sa veci dajú do pohybu.

Na danom portáli, ktorého názov je Odkaz pre starostu, nájdete v rámci Slovenska veľa podnetov od občanov a rozhodne sa nedá povedať, že by tieto veci boli prehliadané kompetentnými. Treba uznať, že sa tu v krátkom časovom horizonte hľadá riešenie a veľakrát je aj dotiahnuté do zdarného konca.

Povedal som si teda, že keď už chodím toľko po akciách a zvyčajne pešo, pritrafia sa k videniu doslova zaujímavé veci. Svoje nálezy preto budem spisovať na portál „Odkaz pre starostu“.

Následne budem aj tu, na portálu ZV-podujatia informovať o nastolenom probléme a ako a kto sa o nápravu v danej veci angažoval a ako to nakoniec dopadlo.

Týmto chcem dať do povedomia portál „Odkaz pre starostu“, kde môžete dané podnety nahlasovať a takto spoločne je možné, že sa zlepší pár vecí v našom okolí k lepšiemu. Po preštudovaní podnetov na stránke rozhodne musím povedať, že ochota od mesta riešiť problém tu rozhodne je.

Článok a foto: ZV-podujatia