• Ne. jún 4th, 2023

Zvolen Patriots famóznym spôsobom zvrátil stav proti Cassovia Steelers

zvolen-patriots-cassovia-steelers-34
Spoločná fotografia Zvolen Patriots. Foto: ZV-podujatia

Diváci v napätí, pred očami skóre, ktoré ukazuje, že prehra je definitívna, ale nádej tu ešte stále je a príde ako blesk z jasného neba, keď sa k šiške dostane Paprčka a triumfálnym behom zníži stav stretnutia na 10:14

Kto nie je v obraze, toho  uvediem na správnu mieru.

V sobotu sa konal na ihrisku TA vo Zvolene ďalší domáci zápas v americkom futbale, domáci Zvolen Patriots privítal ako sa neskôr ukázalo,  húževnatý a bojovný klub Cassovia Steelers.

Tento zápas bol bojom o postup do semifinále a ako už z úvodu článku tušíte, po víťazstve 23:14 nad Cassoviou odohrá 28.6.2015 v bratislavskej Dúbravke zápas  proti Bratislava Monarchs.

Vráťme sa však k samotnému zápasu.

Samotný zápas bol do značnej miery poznačený častými prerušeniami rozhodcov pri rozohrávkach, čo do určitej miery prenášalo určitú nervozitu do hry jednotlivých klubov. Paradoxne sa v zápase na margo rozhodcov neblaho vyjadrovali hráči Cassovie, ale napokon to boli práve oni, ktorí dávali našim Patriots poriadne na ihrisku zabrať.

Po dvoch štvrtinách, čiže v polovici zápasu bolo na tabuli skóre 3:7, ktoré v podstate odrážalo vývoj samotného zápasu.

Po prestávke, ale hlavne po tretej štvrtine, kedy sa začala hra už poriadne kúskovať sa dalo očakávať, že sa niečo musí stať. Tým zlomovým bodom bola fantastická ďalekonosná prihrávka na nášho Ľuboša Paprčku, ktorý vedel ako s ňou patrične naložiť a stav zápasu sa zaraz zmenil na 10:14 a tento fakt naštartoval našich, ktorí naplno zabrali a po ďalších fantastických herných situáciách napokon vyhrali v pomere 14:23.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.