• Ne. feb 5th, 2023

Celebrity z Cannes na návšteve vo Zvolene

ByIMG_1979

aug 10, 2015 , ,
leginsky-celebrity-z-cannes
Fotografie sú vskutku pôsobivé. Foto: ZV-podujatia

Sylvester Stallone, Liv Tyler, Gérard Depardieu, Nicole Kidman a veľa ďalších známych osobností zvučných mien je možné vidieť na výstave fotografií Petra Leginského pod názvom “Celebrity z Cannes”.

Názov výstavy presne vystihuje to, čo je možné vidieť. Návštevníci tu môžu vidieť väčšie i menšie celebrity, ktoré v určitom období zavítali do Francúzka na Medzinárodný filmový festival v Cannes.

Túto vskutku zaujímavú fotografickú výstavu otváral slávnostnou vernisážou v Galérii na Tehelnej za galériu Jozef Klemen, ktorému pri boku stál nielen samotný fotograf Peter Leginský, ale ako kurátor bol prítomný aj Ondrej Kalamár.

A práve Ondrej Kalamár po úvodnom slove Jozefa Klementa zatiahol všetkých do tajov a histórie vzniku fotografie a následne vyrozprával príbeh o podobizni Jozefa Urbana na jeho kravate.

Ako posledný sa dostal k slovu ten najpovolanejší , teda samotný autor. Ten objasnil náročnosť zhotovenia fotografií, kedy koľkokrát na ten vysnívaný záber musel spolu s kolegami z brandže čakať aj niekoľko hodín. Následne potom všetkým tu prítomným urobil prehliadku po galérii a na pár fotografiách vypichol príbeh vzniku a veľakrát to okorenil aj vtipnými historkami.

Samotné fotografie, ktoré sa na výstave nachádzajú, sú predajného charakteru, avšak až po dohovore s autorom.

Na záver už len doplníme, že výstavu si môžete prísť pozrieť do 6.9.2015 a to v pracovných dňoch od 8:00 do 17:30 a v sobotu od 9:00 do 11:45 hod.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.