Hydromelorizačné kanály dostali nové farebné šaty

hydromelioracny-kanal-7

Foto: ZV-podujatia

Partia viac ako 10 dobrovoľníkov opäť po štyroch rokoch peknými pestrofarebnými motívmi, ktoré boli vskutku zaujímavé, premaľovala hydromelioračné kanály. Pred tým, než si povieme niečo viac, je potrebné povedať, že realizácia tejto akcie sa konala aj vďaka projektu „Šanca pre váš región Nadácie Orange“. Ak chodievate pešo na sídlisko Západ popri Hrone, po pravej strane je možné napočítať až k drevenému mostu hneď niekoľko takýchto kanálov, ktorých primárnou funkciou je bojovať proti povodniam. A práve tieto sú vždy a všade natreté len klasicky bielou farbou. Horúci letný 12. august 2015 bol práve tým dňom, kedy aj tie vyblednuté, ako aj tie nové, ktoré tam pribudli, dostali od šikovných dobrovoľníkov nové, pestré a kreatívne oblečenie v podobe náteru.

Medzi tými, ktorí takto kreatívne strávili na slnku časť dňa, bolo možné vidieť dobrovoľníkov od OZ Slatinka, ako aj ďalších iných aktívnych ľudí. Všetci s radosťou a s úsmevom na tvári, ba aj s potom na čele, pretvárali mdlé kanály na umelecké diela.

Nuž nič viac písať netreba, akurát palec hore za túto fantastickú akciu. Ak sa Vám nedá ísť pozrieť tieto kanály osobne, môžete si pozrieť aspoň fotografie v galérii.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: