Kto tvorí mestskú kultúru?

zv_kultura

.

TS: Posledná zo série diskusií vo Fun zóne sa bude konať 20.8.o 17:00. Témou bude kultúra. Kultúra je pojem široký ako zvolenské námestie. Zasahuje do všetkých oblastí života a tvorí našu každodennú realitu. Je to náš jazyk, spôsob, akým žijeme, komunikujeme, správame sa. Je to aj spôsob, akým vnímame a tvoríme umenie a akým interpretujeme svet. Čo je to však mestská kultúra? Kto ju tvorí? S hosťami poslednej debaty vo Fun zóne bude moderátorka a hovorkyňa Eva Ježovičová hľadať odpovede na tieto otázky. Daniel Axmann z Oddelenia kultúry na MsÚ porozpráva, ako sa tvorí kultúra na mestskom úrade, ako sa organizujú  podujatia a vyberajú umelci, a čo to všetko obnáša. Diváci sa dozvedia, ako môžu ovplyvniť kultúru v meste sami.

Na druhú stranu postavíme Tomáša Kršňáka z o.z. Dlhý, Široký a Bystrozraký, zároveň bývalého pracovníka SNG a Slavomíra Sisku z myshow.sk, ktorý organizuje filmové festivaly po Slovensku, zatiaľ čo šéfuje marketingovému oddeleniu nákupného centra v Liptovskom Mikuláši.

Na inšpiráciu z iných miest príde porozprávať Milan Zvada o tom, ako vlastne vznikalo dnes už známe kultúrne centrum v strede mesta – Záhrada v Banskej Bystrici a Zuzana Godálová z Nástupištia 1-12 vám prezradí, ako sa dá vybudovať kultúrne centrum v autobusovom podchode malého slovenského mesta.

Bude priestor na všetky otázky, ktoré vás zaujmú. Kultúra je nekonečná téma a určite vám pozvaní hostia dajú tie správne odpovede.

kto-tvori-kulturu-zvolen

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: