• Ut. feb 7th, 2023

NADACE AGEL pomohla matke so 4 deťmi začať nový život

klincova-s-detmi
Pani Klincová s deťmi pri prevzatí darčekové šeku od riaditeľky NADACE AGEL Mgr. Rísovej. Foto: AGEL

TS: V ťažkej životnej situácii pani Klincovej a jej štyrom neplnoletým deťom od Zvolena pomohla NADACE AGEL, ktorá jej dnes, 19. augusta 2015, odovzdala darčekový šek na 1500 EUR a veľké množstvo tašiek najmä s oblečením. Vďaka tejto podpore od nadácie môže rodina začať ľahšie nový život. Do zúfalej situácie ich priviedlo neznesiteľné spolužitie s manželom, ktoré ich donútilo odísť len s dvomi igelitovými taškami.

 Do zbierky pre pani Klincovú a jej štyri deti sa pridali aj desiatky zamestnancov Nemocnice Zvolen a spoločnosti AGEL SK. Vďaka týmto zamestnancom sa nakoniec podarilo vyzbierať množstvo oblečenia, obuvi, knižiek, hračiek a iných vecí potrebných pre každodenný život. „Je až obdivuhodné, ako pani Klincová zvláda danú situáciu a aj napriek všetkému chodí do práce s úsmevom na tvári. Pamätám si, keď nám do nadácie bola doručená táto žiadosť. Rozhodla som sa navštíviť túto rodinu a zistiť ako by sme jej ešte mohli pomôcť. Verím, že sa nám podarilo pani a jej štyrom deťom zabezpečiť začiatok nového života a prajem im už len ľahšie, usmievavé a kľudné dni. Zároveň sa chcem poďakovať každému zamestnancovi, ktorý sa rozhodol zapojiť do zbierky a takýmto spôsobom pomôcť,“ povedala výkonná riaditeľka NADACE AGEL Mgr. Denisa Rísová.

 V snahe skvalitniť život svojim deťom požiadala matka o pomoc NADACI AGEL. „Som mamou štyroch detí, ktoré nadovšetko milujem…“, takto zneli prvé slová pani Klincovej, keď sa rozhodla v kritickej situácii požiadať nadáciu o pomoc. „Nakoľko je jedno z mojich detičiek choré, prídavky na deti odoberá manžel, ja zarábam minimálnu mzdu a po uhradení nákladov na bývanie a stravu nám skoro nič nezostáva. Som nesmierne vďačná pani riaditeľke nadácie Mgr. Denise Rísovej za jej pochopenie, prístup a slová, ktoré mi v ťažkej chvíli dali silu. Veľké ďakujem patrí aj všetkým zamestnancom, ktorí mojim deťom poslali oblečenie, obuv a tiež krásne hračky,“ povedala pri preberaní darov so slzami v očiach pani Klincová.

NADACE AGEL vznikla v roku 2011 ako nezisková organizácia, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v náväznosti na sféru zdravotníctva. Len v tomto roku nadácia vyhovela viac ako 70 žiadostiam spolu v oboch krajinách a rozdala takmer 1,5 milióna českých korún. Informácie, komu už nadácia pomohla, vrátane formulára žiadostí o nadačný príspevok, nájdu záujemcovia na webových stránkach nadace.agel.cz.

Fotografie

TS: Mgr. Marta Csergeová