• Št. feb 2nd, 2023

V Domino obývačke panovala fantastická zábava

gymnastika-domino-1
Mladé nádejné gymnastky. Foto: ZV-podujatia

Veľa šikovných rúk, zábavy, detského smiechu a džavotu, fantastické vystúpenie a k tomu výborné jedlo nielen v podobe palaciniek  a ešte podstatne viac  bolo možné zažiť v jednej záhrade, ktorá v tento večer prevzala názov obývačka a kedže sa to konalo v Domine, tak dostala ešte tento dodatok.

Prečo sa to volalo Záhradná obývačka v Domine? Nuž preto, že všetko v záhrade bolo jedným veľkým kopírom presne tej obývačky, ktorá sa nachádzala vo Fun zóne.

A práve tu sa to všetko udialo a trvalo to až do tmy, kedy si človek nevidel ani na konček svojho nosa.

Od 13:30 tu prebiehali tvorivé dielne všetkého druhu,  pracovalo sa s drôtom, skladalo origami, maľovalo na tvár,  zlaté seniorky tu vyprážali fantastické palacinky a veľa ďalšieho.

Gro programu začalo po 16-tej prvým bodom v programe a to ukážkou jumpingu pod vedením pána Hlaváča a veru dal poriadne všetkým do tela a deťúrence boli doslova nadšené.

Po následnej úprave pódia Mgr. Ingrid Ölvecká predviedla svoj krúžok modernej gymnastiky od najmenších po tie už väčšie slečny.

V programe počas tohto podvečera nechýbal ani folklór a tak sa v pár piesňach predviedli folkloristky, konkrétne spevácka zložka FS Zornička pod vedením Lenky Škodovej a spievali sa piesne z Gemeru a Veľkej Mani.

Na svoje si prišli aj nadšenci Hip – hopu, ktorí si tu užili vystúpenie dievčenskej skupiny ako aj sólo vystúpenie Natálie Azorovej a Martiny Halaničovej.

Spoločenské tance predviedli deťúrence z tanečnej školy Fáber Dance School. Tancovali štandardné, ale aj  latinsko-americké tance a veru opäť bolo vidieť, že deťom to ide fantasticky a dozaista budeme o nich ešte počuť.

Na záver sa predviedol krúžok bojového umenia Capoeira z CVČ Domino.

Hudobnou bodkou celého podujatia bolo vystúpenie dobre známej kapely Mylentak.

Nuž,  takúto podobu mal program, ktorý bolo možné zažiť v piatok, posledný deň pred víkendom v Domine.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka