• Ne. dec 3rd, 2023

Galavečer Motýľ otvoril 67. sezónu Divadla J. G. Tajovského

Autor IMG_1979

sep 16, 2015 , ,
danis-vyrostek-nebo
Galaprogram Motýľ 2015 moderovala dobre známa dvojica hercov divadla Onřej Daniš a Daniel Výrostek. Foto: ZV-podujatia

Prekvapenie vo výsledkoch, super program, nadšenie a priateľské rozhovory na slávnostnej recepcii

Nuž, aj o tom bol 11. ročník vyhlásenia výsledkov ankety Motýľ 2015 a slávnostný galavečer sa konal v divadelnej sále J. G. Tajovského v piatok 11.9.2015.

Tento slávnostný program slúži zároveň ako začiatok novej, tentokrát už 67. divadelnej sezóny. Slávnostný program zosnovala dramaturgička divadla Uršuľa Ferenčuková spolu s Richardom Sanitrom a program uvádzali herci divadla Onřej Daniš a Daniel Výrostek.

Anketa Motýľ vznikla s cieľom získať spätnú väzbu od divákov, ktorí môžu hlasovať za svoju najpopulárnejšiu herečku, herca a inscenáciu sezóny. Galavečer Motýľ následne otvára novú divadelnú sezónu. Počas špeciálneho programu predstavuje trojice diváckych favoritov, ktoré získali v diváckej ankete Motýľ najvyšší počet hlasov. Zaujímavými cenami sú odmenení aj diváci, ktorí sa do ankety zapojili.

Okrem cien pre naj herečku, herca a inscenáciu, o ktorých rozhodli svojimi hlasmi diváci, samotné divadlo už vopred udelilo Cenu Čestný Motýľ DJGT za celoživotný prínos. Tento rok ju preberal režisér Martin Peterich.

Martin Peterich je druhý najdlhšie pôsobiaci režisér v histórii DJGT a v rokoch 1977 – 1990 sa podpísal pod množstvo úspešných inscenácií divadla.

Tohtoročnou novinkou v rámci udeľovania cien bola Putovná cena Dobrý Motýľ, ktorá vystriedala cenu Dobrý Motýľ zákulisia a získalo ju ekonomické oddelenie DJGT vo Zvolene.

Počas galavečera si zvolenské divadlo pripomenulo aj troch držiteľov ceny Čestný Motýľ DJGT, ktorí sa s divadelným svetom v tejto sezóne navždy rozlúčili. Do večnosti odišiel výtvarník Štefan Hudák, herec Mikuláš Onufrák a herec Ernest Šmálik.

Tak takto nejako to prebiehalo v skratke, ale bolo tam toho podstatne viac. O tom vie však len ten, kto  si našiel čas a zúčastnil sa. A ako zvyčajne Vám prinášame aspoň pár fotografií z tohto fantastického divadelného podujatia.

Ako to dopadlo?

Najobľúbenejšia herečka DJGT v sezóne 2014/2015:

  • Barbora Špániková

Najobľúbenejší herec DJGT v sezóne 2014/2015:

  • Richard Sanitra

Najobľúbenejšie predstavenie DJGT v sezóne 2014/2015:

  • Poplach v hoteli Westminster 2

Čestný Motýľ za celoživotný prínos:

  • Martin Peterich, režisér

Putovný Dobrý Motýľ (udeľovaný kolektívom DJGT):

  • ekonomické oddelenie DJGT vo Zvolene

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.