• St. mar 29th, 2023

Čo-pele snowboard jib session 2015 vyhral Tomáš Císař

co-pele-snowboard-jib-session-65
Obrovská radosť Tomáša Císařa. Foto: ZV-podujatia.

Počas poslednej septembrovej soboty 26.9.2015, ktorá charakterovo pripomínala skôr  typické anglické počasie ako babie leto sa konal na zvolenskom námestí v poradí už piaty ročník snowboardovej akcie pod názvom Čo-pele snowboard Jib saession.

Podujatie tohto druhu je odrazovým mostíkom pred začínajúcou zimnou sezónou.

Podujatie tradične ako za ostatné roky podporili mesto Zvolen, Park Snow Donovaly, Penzión Javorina Donovaly, CK Čekan, Mesto Zvolen, Bansko-Bystrický samosprávny kraj, Jägermeister a veľa iných partnerov.

Na súťaž sa registrovalo celkovo 44 jazdcov, z ktorých bolo aj niekoľko dievčat a podujatie sa dalo nazvať aj medzinárodné, nakoľko sa na ňom zúčastnili jazdy zo Slovenska, Česka, Poľska, Slovinska, Chorvátska a Rakúska. Zasúťažiť si mohol ktokoľvek, kto sa na to cítil a mal aspoň kúsok pudu sebazáchovy a to úplne zadarmo.

Samozrejmosťou bola U rampa pre skateboardistov a prvýkrát tento rok pribudli stánky s občerstvením (rozumej niečo na jedenie, nie pivo).

Samotné finále malo trvanie jednu hodinu a počas nej mali 15-ti  fináloví jazdci čas ukázať svoje maximum z maxima. Po finále sa odobrala porota poradiť a po pár minútach sa už na zjazdovke vyhlasovali tieto mená víťazov.

Na samotný záver ako po ostatné roky zabávala prítomných do neskorých nočných hodín hudobná produkcia rôznych interpretov.

Výsledky

Muži

  1. Tomáš Císař z ČR
  2. Wojtek „Gniazdom“ Pawlušiakom z Poľska
  3. Žiga Rakovec zo Slovinska

Ženy

  1. Barbara Sekydevic

Best Trick

  1. Tomáš Císař za backside to 270 to fakie out

Fotografie

Článok a foto: ZV-podujatia.