• Ne. okt 1st, 2023

Basketbalistky Flying Foxes si zaknihovali ďalšie víťazstvo vo Zvolene

bk-zvolen-flying-foxes-svs-post-11
Sústredenie pred rozskokom. Foto: ZV-podujatia.

S novou sezónou prišli na palubovku haly ZŠ Námestie mládeže nové zápasy BK Zvolen, tentokrát  už v sezóne 2015/16.

Prvý domáci zápas v tejto sezóne,  o ktorom si teraz čo to povieme bol  duel dvoch ženských klubov  z kategórie 1. liga žien ASWBL.

Pre nezasvätených je vhodné povedať, že skratka ASWBL je v preklade rakúsko slovenská ženská basketbalová liga a pre naše ženy je toto už 3. sezóna, kedy hrajú zápasy tejto ligy.

Prvou previerkou na našej palubovke bol zápas proti Flying Foxes SVS Post. Náš klub ako trénerka viedla skúsená hrajúca hráčka žien Laura van Dalen, ktorá aj napriek úpornej snahe nedotiahla svoje zverenkyne v tomto zápase do úspešného konca.

Poďme sa však pozrieť v krátkosti na priebeh tohto zápasu.

Začiatok zápasu nám priam ideálne nevyšiel a súperky mali už o pár minút pekný náskok. Za stavu 8:15 a to sa hralo len 4 minúty si brala naša lavička oddychový čas. Na konci štvrtiny mali spoluhráčky 8 bodový náskok.

Silná stránka súperiek sa začala ukazovať v druhej štvrtine, kedy bolo vidieť na oboch stranách pekný basketbal, ale lepšie to sypalo hosťujúcim ženám a pred prestávkou bol stav 29:44.

Po prestávke sa už ženy z klubu Flying Foxes SVS Post rozbehli natoľko, že ich bol doslova problém zastaviť a vynikali doslova vo všetkom. Aj napriek zmeny taktiky po ďalšom oddychovom čase za stavu 35:63 a 3 minúty do konca tejto štvrtiny to už nezabralo a na záver už bol stav 37:67.

Posledná štvrtina bola dokončením toho, čo bolo vidieť počas celého zápasu a po záverečnom hvizde si víťazstvo 49:82 zapísalo na svoje konto Flying Foxes SVS Post.

Tabuľka

Ostatné výsledky 1. kola 1. liga žien ASWBL

  • Basket Flames – Atus Gratkorn 114:13 (52:9)
  • BK Duchess – UBI Graz 58:46 (26:18)
  • BK Petržalka – BKM Junior UKF Nitra 41:59 (23:32)
  • BK ZŠ Zvolen – Flying Foxes SVS Post 49:82 (29:44)
  • BK Duchess – Flying Foxes SVS Post 48:70 (27:45)
  • BKM Junior UKF Nitra – BK Petržalka 61:73 (21:38)

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.