Posledná štvrtina rozhodla o víťazstve basketbalistiek Young Angels Košice

bk-zvolen-young-angels-kosice-47

Po minulej sezóne opäť ožila športová hala ZŠ na Námestní mládeže na zvolenskom sídlisku Západ nielen volejbalom, ale aj prvými domácimi zápasmi dievčat z  basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen. Pre zaujímavosť im môžete začať hovoriť aj Princezné spod Pustého hradu. Prvou previerkou junioriek pred domácimi divákmi bol sobotný zápas 10.10.2015 a do Zvolena merali cestu dorastenky z klubu YOUNG ANGELS Košice. Do tohto zápasu pripravila svoje zverenkyne domáca trénerka Laura van Dalen a diváci, ktorí sa prišli pozrieť na tento dozaista napínavý zápas, plný zaujímavých herných situácií sa mali na čo pozerať a samotný výsledok sa dostavil až k záveru zápasu.

Priebeh zápasu

Úvod zápasu začali lepšie dievčatá z Košíc, ktoré si vytvorili mierny náskok a už po pár minútach si brala naša trénerka oddychový čas. Taktické pokyny pomohli udržať súperky na uzde a po prvých 10-tich minútach bol stav 13:14.

V druhej štvrtine naše baby predvádzali zaujímavé fintičky, ktoré majú spoľahlivo natrénované a dá sa povedať, že to  ich rovesníčky vyviedlo z konceptu hry. Priebeh hry sa držal v remízovom duchu a počas celej štvrtiny sa bolo na čo pozerať 33:33.

Po prestávke jemne zaspali košické dievčatá, ktorým trvalo až polovicu štvrtiny,  aby sa skoncentrovali a postupne sa ujali vedenia v zápase. Za stavu 45:48 si brala Laura van Dalen oddychový čas, ale ani toto nepomohlo a pred poslednou štvrtinou prehrávali naše dievčatá 45:52.

Poslednú štvrtinu dali do zápasu maximum súperky, ktoré predvádzali doslova basketbalové divadlo a aj napriek úpornej snahe našich sa ich nepodarilo zbrzdiť a po záverečnom hvizde bol stav zápasu 58:70.