• Ne. okt 1st, 2023

Smolenice Eagles vyhral Memoriál Lukáša Kopčana

smolenice-eagles-trofej
Smolenice Eagles. Foto: ZV-podujatia

V upršanú sobotu sa na ihrisku Technickej Akadémie vo Zvolene konal turnaj v americkom futbale, ktorý bol zároveň Memoriálom Lukáša „BULA“ Kopčana.

Tu na rozmočenom ihrisku vo Zvolene si v sedmičkovom americkom futbale zmerali svoje sily dovedna 4 kluby – Zvolen Patriots, Nitra Knights, Cassovia Steelers a Smolenice Eagles.

Predtým, než si povieme kto vyhral tento turnaj a kto dostal nielen pohár, ale aj putovný pohár, povedzme si,  prečo mal tento turnaj názov Memoriál.

Je tomu v podstate rok, čo v klube Zvolen Patriots nehráva Lukáč Kopčan a  ktorý už tam zhora, respektíve jeho podobizeň na bráne sleduje domáce zápasy klubu, v ktorom aktívne hrával. Jeho dres s číslom 74 dostal do rúk jeho otec minulý rok 25.10.2014 pred zápasom Zvolen Patriots – Žilina Warriors na znak toho, že tento dres nikto z hráčov nebude nikdy používať.

Vráťme sa teda k priebehu turnaja

Úvod turnaja patril zápasu Nitra Knights – Smolenice Eagles, v ktorom bolo evidentne vidieť prevahu Smoleníc. Nitre nepomohol ani tromf  v ich radoch, v podobe peknej mladej, ryšavej dievčiny,  o ktorej sa šepkalo počas dňa medzi chlapmi, že by ju dali dole. Dozaista mysleli v zápale boja a možno nie 0:35.

Po otvorení turnaja Ivanom Rovňanom – inak aj otcom prezývaným sa v dvoch zápasoch po sebe predstavil divákom domáci klub, ktorý si to najskôr rozdal s Košicami a následne po tomto zápase utrpel porážku v ďalšom zápase proti chlapom spod Zobora 0:12.

Najvyrovnanejším zápasom bol boj Košice proti Smoleniciam, po ktorom sa z víťazstva tešili Smolenice v pomere 19:20.

Posledným zápasom turnaja pre náš klub bol zápas proti Smoleniciam,  s ktorými sme odohrali viac než vyrovnanú partiu, ale po záverečnom hvizde bol stav 21:26.

V predposlednom  zápase  medzi Košicami Steelers a Nitrou Knights išlo o to, ktorý klub z tejto dvojice si zahrá vo finále proti Smoleniciam. V divácky atraktívnom zápase vzišla z tohto bojovného zápasu lepšie Nitra, ktorá si napokon zahrala vytúžené finále.

Vo finále sa stretli tie isté dva kluby, ktoré otvárali tento turnaj a po napínavom zápase boli hráči oboch klubov ufúľaní ako divé svine, ale nakoniec radosť zo zaslúženého  víťazstva nielen z tohto zápasu,  ale aj celého turnaja mali hráči klubu Smolenice Eagles 6:26

Ostatné výsledky

  • Nitra Knights – Smolenice Eagles 0:35
  • Zvolen Patriots – Cassovia Steelers
  • Zvolen Patriots – Nitra Knights 0:12
  • Cassovia Steelers – Smolenice Eagles 19:20
  • Zvolen Patriots – Smolenice Eagles 21:26
  • Cassovia Steelers – Nitra Knights – 6:12 pp
  • Nitra Knigs – Smolenice Eagles – 6:26

Otvorenie turnaja

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka