Šarkany sa vznášali nad Sarvaškou

sarkaniada-zvolen-20

Maľovanie šarkanou v tvorivých dielňach. Foto: ZV-podujatia.

Kopec na Sarvaške plný detí, ktoré sa tu snažia dostať šarkana do povetria, aby im vetrík, ktorý sa síce konal, ale nie tak ako by bolo potrebné, vyniesol ich šarkana do výšin.

Aj o tom a aj o detskom džavote a všetkom okolo toho bolo jedno fantastické podujatie nultého ročníka Šarkaniády, ktoré sa konalo v sobotu 24.10.2015, kedy sa počasie náramne svojim charakterom podobalo na dozvuky babieho leta.

Podujatie samotné vzniklo a bolo organizované pod hlavičkou mesta Zvolen a CVČ Domino, ktorí tu rozdávali nielen šarkany, ale pre deti aj teplý čaj a boli aj v tvorivých dielňach. 

V rámci podujatia prebiehala u zvukára Milana Parobka súťaž v troch kategóriách: o najoriginálnejšieho šarkana, o najkrajšie vymaľovaného šarkana  a o šarkana s najdlhším chvostom. Víťaz jednotlivých kategórií získal pekného veľkého šarkana.

Každý,  kto prišiel na toto podujatie si mohol zobrať z domu svojho šarkana, ale mohol prísť aj bez neho a tu na mieste dostal od organizátorov pekného nového šarkana, ktorý bol v jednej veci zvláštny. Ten šarkan bol totižto celý bielej farby a tak hneď opodiaľ deti mohli predviesť svoju kreativitu a vymaľovať si ho podľa svojich predstáv. A tá ich kreativita mohla pomôcť vyhrať v jednej zo súťaží.

Rozhodne za tento nultý ročník Šarkaniády dávame palec hore a verím, že keď budúci rok ešte viac zafúka vetrík, bude to fantastické.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: