V Hoteli Tenis sa konal Orange Android Roadshow 2015

orange-android-roadshow-7

Android bol doslova všade. Foto: ZV-podujatia

Po roku sa opäť v kongresovej sále zvolenského hotela Tenis konal ďalší ročník obľúbeného stretnutia Android fanúšikov ako aj tých, ktorí si radi pozrú technologické novinky. Aj  pre nich bolo určené podujatie Orange Android Roadshow 2015. Samotné podujatie bolo zorganizované portálom MôjAndroid a ďalšími partnermi a ako je z názvu zjavné, aj Orange priložil ruku k dielu a toto všetko sa konalo v sobotu 24.10.2015 Toto zvolenské stretnutie bolo štvrté tohtoročné stretnutie na trase Roadshow 2015, predtým sa zastavili v máji v Bratislave, júni v Žiline, september patril Popradu, október Zvolenu a poslednú zástavku budú mať v novembri v Nitre.

Bol to v poradí už piaty ročník, kde si bolo možné vyskúšať tie najväčšie novinky Android smartfónov, tabletov a príslušenstva. Zastúpenie tu mali priamo výrobcovia a práve od nich samotných sa dalo dozvedieť množstvo zaujímavých informácií aj na prezentáciách ich produktov.

Po každej prezentácii bolo možné za zodpovedanie jednoduchých otázok získať hodnotný darček a okrem toho v rámci samotnej akcie prebiehali ešte ďalšie súťaže. Jednou takou bol aj hod smatfónom CAT do vedra alebo absolvovanie prekážkovej dráhy guličkou ovládanou pomocou tabletu za najlepší čas a veľa ďalšieho.

Nechýbala možnosť vlastnými rukami ohmatať Android zariadenia, skúsiť si virtuálnu realitu Oculus Rift a Orange poradil, ako je to so 4G internetom vo Vašom meste.

V rámci prednášok sa dalo dozvedieť naozaj veľa

Samotnú akciu po 10-tej otváral Michal Chabada, po ňom prišla pred obecenstvo Harry Gavendová, ktorá hovorila o novinkách priamo z veľtrhu IFA 2015 Berlín. O najnovších produktoch a  vychytávkach firmy Lenovo Vibe Shot smartfonóch porozprával Marek Tóth. Po ňom sa k slovu dostal Zdeněk Lukavský, ktorý debatoval o náhlavových súpravách jabra pre kancelárie a kontaktné centrá. Po krátkej prestávke na obed nasledovalo predstavenie z dielne Acer-u z  úst Vladimíra Jamricha a po ňom sa opäť dostalo k slovu Lenovo a Marek Tóth, ktorý  hovoril tentokrát o tabletoch a fabletoch tejto značky.

Všetky tieto hračky produkujú aj nejaký ten zvuk a práve o zvuku,  zosilňovačoch a reprobedničkách debatoval vo svojej prezentácii Ján Holko, ktorý tu zastupoval produkty firmy Creative a mimochodom jeho asistentka mala pekné modré oči. 🙂

Na samotný záver podujatia sa žrebovali všetky ceny zo všetkých súťaží a zhostila sa toho dvojica Michal Chabada a Harry Gavendová.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár