• Ut. jún 6th, 2023

OC “OKO” oslávilo 1. výročie svojho vzniku

stanikova-2015
Mgr. Alžbeta Staníková sa ujala prekrojenia torty. Foto: ZV-podujatia

Slávni hostia, príhovory, kultúrny program, krájanie torty a na záver voľná družná debata až do neskorých hodín.

Aj o tom v skratke bola oslava 1.narodenín Občianskeho centra “OKO”, ktorá sa konala v tomto Občianskom centre 28.10.2015.

Pred rokom, konkrétne 21.10.2014 prestrihli pásku dvaja páni Chuck Hirt a vtedajší primátor mesta Zvolen Ing. Miroslav Kusein na novootvorenom centre a keďže ubehol rok od tejto slávnostnej chvíle,  bolo potrebné sa opäť stretnúť a nielen bilancovať rok predchádzajúci, ale prísť aj s novými myšlienkami, utužiť nové  priateľstvá a nadviazať nové kontakty.

V úvode koordinátorka OC OKO Sanja Nikolov spomenula prvotné  kroky, ktoré viedli  k vybudovaniu centra, priebeh a strastiplnú cestu plnú prekážok k tomu, aby centrum mohlo začať svoju životnú púť a bolo otvorené načas.

K slovu sa dostala za mesto Zvolen tá najpovolanejšia a to primátorka mesta Ing. Lenka Balkovičová a ako sama  povedala, netají  sa tým, že zbožňuje ľudí, ktorí sú tak chtiví pracovať, stale niečo robiť a ženú to do takej kvality, že ich to vyburcuje k ďalším výkonom. A práve Sanja Nikolov je taký človek a hnací motor, s ktorým to človeka baví a má chuť robiť. Nebyť jej, toto centrum ani nevznikne, pretože myšlienka a spôsob ako sa do toho pustila je úžasná.

Ako by to bolo, keby pár slov nepovedala osoba, ktorá je nielen riaditeľkou tunajšej školy, ale je aj členkou OI Zvolen Západ a je zároveň aj v Správnej rade komunitného organizovaňia a to Mgr. Ľubica Tomčíková.

Jej slová smerovali k tomu, že čas od príprav až doteraz ubehol  rýchlo, hovorila o sne, ktorý sa pretavil v skutočnosť a tým snom bolo jedno kultúrne centrum, v ktorom by sa obyvatelia mohli stretávať. Potom prišiel ten čas, kedy ich podporili tí správni ľudia na správnych miestach, či už sa jednalo o ľudí z mesta Zvolen alebo aj ďalších a začal sa ten sen premieňať na skutočnosť.

Bilanciu všetkého od A po Z čo sa tohto centra týka na prezentácii ukázal výkonný riaditeľ Maroš Chmelík a projektový manažér CKO (Centrum Komunitného Organizovania). V bohatej  prezentácii dopodrobna opísali všetko to,  čo sa stihlo a veru bolo toho neúrekom, až sa nechce veriť.

Samozrejmosťou takýchto slávností je aj prekrajovanie torty a tejto funkcie sa tak ako minulý rok pri otvorení zhostila osoba tá najpovolanejšia a to Mgr. Alžbeta Staniková.

V rámci kultúrneho programu vystúpili žiaci tunajšej ZŠ so scénkou tématicky v znamení Ľudovíta Štúra, bol aj spev a k záveru celého podujatia aj tanečné vystúpenie TS senior Elita.

Od nás prajeme centru do budúcna veľa zdaru, nápadov,  pozitívneho myslenia a spolu s gratulantmi prajeme všetko len to najlepšie.

Maroš Chmelík – o OC OKO

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka