• Ut. jún 6th, 2023

Na Zlatom potoku sa konala veľká psia zoznamka

vencovisko-zlaty-potok
Venčovisko na Zlatom potoku. Foto: ZV-podujatia.

Veľká psia zoznamka.  Aj tak sa dá nazvať stretnutie priaznivcov psov, ktorí neváhali a prišli v sobotu 31.10.2015 o 14-tej na oficiálne venčovisko na sídlisku Zlatý potok.

Podujatie organizovalo OZ Psíčkari-ZV a po úspešnej septembrovej psej zoznamke na Západniarskom venčovisku sa tentokrát konalo stretnutie aj na tomto zvolenskom sídlisku.

Zišlo sa tu veru neúrekom psíčkarov, ktorí využili túto príležitosť  a v tento slnečný  deň  dopriali svojim štvornohým miláčikom takto sa navzájom spoznať a asociovať.

Po zoznámení sa (rozumej hafanov) v priestore venčoviska sa  sólo alebo spoločne odfotili a tí, ktorí chceli stráviť ešte spoločný čas sa  odobrali na spoločnú prechádzku smerom cez lúku až k dobre známemu napájadlu, ktoré sa nachádza na Bakovej Jame.

Ďalšie super podujatie je ukončené a o ďalších podujatiach, ktoré sa budú konať v psíčkarskej komunite Vás budeme informovať.

O psoch vo Zvolene

Mesto Zvolen eviduje na svojom území 2 132 psov, ktoré patria do jedného zo 177 rôznych plemien, ktoré sú evidované vo Zvolene. V zozname sa dajú nájsť rôzne, aj tie exotickejšie plemená, ako napríklad Grifon belgický, Jagdteriér, Pomeranian atď, ktoré sú zastúpené jedným jedincom.

Najviac z celkového počtu je až 385 krížencov. Najpočetnejším plemenom je Yorkshirsky teriér (228 jedincov) a druhým najrozšírenejším je Nemecký ovčiak s počtom 132 psov .

Ak sa pozrieme, na akej ulici vo Zvolene je najviac psov, tak zistíme zaujímavé veci. 87 chlpáčov je na ulici A. Hlinku, 86 na Novozámockej ulici a trojku uzatvára 70 psov na Povstaleckých letcov v Zolnej.

Posledná štatistika je zaujímavá s pohľadu toho, koľko psov býva v jednom vchode alebo dome. Na 1. mieste s počtom 16 chlpáčov zvíťazila ulica Povstaleckých letcov 77, na Okružnej 119 sa nachádza 13 chlpáčov a na Sokolskej 107 je možné napočítať 10 psov.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.