Západniarska Zóna bez peňazí praskala vo švíkoch

svate-obrazky

Niekto doniesol v priebehu akcie aj sväté obrázky. Foto: ZV-podujatia.

Zóna bez peňazí sa vo Zvolene za tých pár rokov udomácnila viac než dobre a každoročne pomôže rovno dvakrát a nebolo tomu ani teraz inak.

Bol to Kanaďan Ted Dav, čo vo Vancouveri prišiel s nápadom Medzinárodného dňa nenakupovania a bolo to 28. novembra roku 1992, kedy sa konali prvýkrát podujatia tohto druhu.

OZ Slatinka ako organizátor Zvolenskej zóny opäť využilo priestory OC OKO na zvolenskom sídlisku Západ a spolu s dobrovoľníkmi tu pripravili všetko potrebné na toto nedeľné podujatie, ktoré sa konalo 27.11.2016.

Ako bolo v úvode spomenuté, každý sem mohol doniesť prakticky čokoľvek, mohol sa prísť len popozerať a ak sa mu niečo zapáčilo, mohol si to zobrať. Všetko ostatné, čo zostalo, pomôže druhýkrát ľudom, čo si nájdu cestu do komunitného centra, ktoré sa nachádza v mestskej časti Balkán.

Už po 14-tej tu bol čulý ruch a ľudia s množstvom rôznych vecí sa tu striedali ako na bežiacom páse, dobrovoľníci triedili a ukladali a všetko tu išlo ako po masle. Každý si našiel to svoje a prišli sem doslova celé rodiny, ktoré hľadali veci už aj na prichádzajúcu zimu a veľakrát aj s úspechom odchádzali.

Všetci mali plné ruky práce a na záver dobrovoľníci pobalili do vriec všetko čo zostalo, naložili do áut a následne na druhý deň odviezli do Komunitného centra, kde poslúžia ďalším.

Nech sa páči pár fotografií z tohto úžasného podujatia.

Fotografie

Clánok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: