• Pi. jún 2nd, 2023

5. ročník zvieracieho korza dopadol na výbornú

Ak by som napísal, že prvá júnová nedeľa 6.6.2021 bola v znamení ustanoveného slovenského rekordu v kŕmení kalifornských dážďoviek, bola by to síce pravda, ale zatienilo by to jedno fantastické podujatie, ktorého už 5. ročník sa práve konal na tom istom mieste a to Nedeľné korzo v znamení zvierat.

Dážďovky však majú aj v tomto príbehu podstatnú úlohu, ale o tom už v ďalšej časti článku.

Moderátorskú paličku mala opäť pod palcom už dobre známa a etablovaná Janka Hospodárová. V úvode, po pár skladbách kapely Jaro Filip tribute band sa konalo otvorenie nielen tohto korza, ale v podstate celej série (športové, tanečné, muzikálové) za účasti nielen primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej.

Rozhodne netreba zabúdať ani na dušu celej akcie a to Luciu Kleinovú zo združenia Psíčkari Zvolen, ktorej sa podarilo v rámci zvieracej kumunity ušiť perfektný program.

Skôr, než si preberieme túto zvieraciu časť pripomeniem, že pri Fun zóne mesta Zvolen sa konala v kontexte podujatia rozprávka o známej dvojici Psíčkovi a mačičke, v podaní divadla Zelienka a samozrejme nechýbali Tri oriešky, ktoré tu opäť mali tvorivé dielne.

V rámci hudobnej produkcie tu v niekoľkých vstupoch zahrala a zaspievala už spomenutá kapela Jaro Filip tribute band, ktorej členovia figurujú ako známe tváre mesta Zvolen.

Pomyselný kruh pred pódiom už patril samotnému gro programu a to predstaveniu združení a spolkov, ktoré pomáhajú a starajú sa o opustených psíkov, robili sa tu rôzne ukážky poslušnosti a preberala sa tu aj starostlivosť o psov.

Neostalo však len pri tom, prítomní mohli vidieť v akcii psov záchranárov, v dvoch kolách doslova aj vicemajstra sveta Patrika Szöcsa, ktorý predviedol, respektíve jeho pes neskutočné kúsky v tzv. Dogfrisbee.

Pri fontáne zas boli rozmiestnené stánky združení a spolkov, ktoré majú tiež to, či ono spoločné so zvieratami.

Ak som v úvode spomínal dážďovky, mala tu stánok spoločnosť Envi-CARE GR, s.r.o. ktorá bola práve iniciátorom pokusu o slovenský rekord v počte chovateľov kalifornských dážďoviek. Za Slovenskú knihu rekordov tu bola prítomná Mgr. Jana Nekyová, ktorá spočítala všetkých kŕmičov dážďoviek a na záver podujatia na pódiu udelila certifikáty nielen zástupcovi mesta Danielovi Axmannovi v rámci podujatia, ale aj za Psíčkarov Lucii Kleinovej.

Nakoľko sa jednalo v rámci Slovenska o prvý rekord, bude zapísaný do Slovenskej knihy rekordov s číslom 179, ktoré predstavuje práve počet kŕmičov, ktorí dali zeleninu do kompostéra dážďovkám.

Už najbližšiu nedeľu 13.6.2021 sa môžete tešiť na športové korzo s týmto programom:

prezentácia športových klubov na námestí – Karateklub URAKEN, škola korčuľovania Freestyle, Lieskovský tenisový k lub, HKM Zvolen, MFK Zvolen, prezentácia súťažnej formule zvolenského pretekára Martina Matušku

sprievodný program – Police team – hudobný koncert – Lolo a Piškot – improvizované zábavné vystúpenie pre deti, Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti, Janko Kulich & Kolegium – hudobný koncert – moderuje: Martin Matuška.

Fotogaléria: Korzo v znamení zvierat 2021

Článok, foto a video: IMG_1979