Skvelá hra zvolenských hokejistiek držala Spišiačky na uzde

zhkm-zvolen_spisska-n-ves-28

Alexandra Sakalíková a jej prvý gól v zápase. Foto: ZV-podujatia.

Vo 8.kole hostili domáce hokejistky hráčky Spišskej Novej Vsi.

Zvolenčanky chceli  opäť pocítiť chuť víťazstva, čo potvrdili už v 4. minúte zápase skórovala Sakalíková. Bryndziarky chceli hru ukľudniť vsietením ďalšieho gólu, no hosťujúcu brankárku sa im z mnohých sľubných pokusov nepodarilo prekonať. Naopak, Spišiačky gólom v predposlednej minúte prvej tretiny skóre vyrovnali.

Prvú časť hry poznačil aj neuznaný gól na domácej strane pre prihrávku rukou. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá predchádzajúca. Po krásnom vysunutí využila svoju rýchlosť Majeríková a opäť strhla vedenie na stranu domácich.

Radosť však netrvala dlho, už po štyroch minútach bolo opäť vyrovnané. Šancí na oboch stranách pribúdalo, no skóre sa do konca tretiny nezmenilo. Bolo teda jasné, že záverečná tretina bude ešte bojovnejšia, ako doterajší priebeh zápasu. Úvod tretiny lepšie zvládli Spišiačky, keď sa v 45. minúte presadila Sroková. Zvolenčanky sa však nevzdávali, body boli blízko. Snaha priniesla ovocie o šesť minút neskôr, keď po veľkom tlaku vyrovnala Vargová. Domácim hráčkam nebolo súdené vyhrať, už o tri minúty prehrávali o dva góly. Aj napriek veľkému tlaku sa im už vyrovnať nepodarilo a tak i napriek kvalitnému výkonu podľahli hráčkam Spišskej Novej Vsi 3:5.

Fakty zápasu

ŽHKm Zvolen – HC Spišská Nová Ves 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

• Góly: 4. Sakalíková (Janicová), 24. Majeríková, 52. Vargová (Sakalíková) – 19. Kežmarská (Plencnerová, Lešňáková), 28. Plencnerová (Kežmarská), 45. Sroková (Suráková), 53. Sroková, 54. Kežmarská (Lešňáková, Plencnerová)
  • Strely: 32:50
  • Rozhodovali: Celárová Nikoleta – Kúdeľová Michaela, Poláčik Michal, 89 divákov

Zostavy

• ŽHKm Zvolen: Hrčková, Tišťanová – Augustínová, Beláňová, Ivanová, Janicová, Lamperová, Luptáková, Majeríková, Orolínová, Sakalíková, Stančiková, Trenčanová, Vargová    Tréner: Fecko Jozef
  • HC Spišská Nová Ves: Szigeti – Beníková, Gavalierová, Kežmarská, Lešňáková, Majkuthová, Pastvová, Plencnerová, Sroková, Suráková, Turcsányiová, Vospáleková       Tréner: Findura Pavol