Juniorky podali sympatický výkon proti Levičankám

bk-zvolen_bkz-levice-7

Foto: ZV-podujatia.

V neobvyklom dni -v stredu 18.11.2015 sa hrala v hale ZŠ na sídlisku Západ dohrávka 1. kola v kategórii junioriek a do Zvolena ako súperky našich hráčok prišli rovesníčky z BKŽ Levice. Pred zápasom to tabuľkovo bol duel medzi poslednými domácimi a Levičankami, ktoré sú priebežne na treťom mieste, avšak samotný priebeh zápasu tomu vôbec nenasvedčoval, ba naopak. Do polovice zápasu sa 8 našich báb držalo viac než statočne, súperky si držali v podstate 10 bodový náskok, ale nič tomu nenasvedčovalo, že by boli nejak extra vyčnievali so svojou hrou z radu.

Po prestávke sa rozbehol pekný basketbal, kedy bolo vidieť, že u nás je snaha skôr hádzať z diaľky,  ako sa predierať cez obranu súperiek a svojim spôsobom táto taktika aj vychádzala. Na opačnej strane súperky trestali našu chybovosť a viac sa predierali pod náš kôš 44:49.

V poslednej a rozhodujúcej štvrtine zápasu bolo vidieť  určitú nervozitu v družstve Levičaniek a počas celej štvrtiny sa hral viac menej bojovný basketbal, teda  viac na telo. Po záverečnom hvizde sa zaknihoval výsledok 58:70 do štatistík.

Zostava

BK ZŠ Zvolen – Trénerka: Laura van Dalen

  • Dolniaková (13), Mihaľková (17), Slančíková (5), Jasová (2), Rausová (0), Kaliská ( 2), Rétiová (0), Balážová (15)

Rozhodcovia: Matejka, Lucia Mozoľová

Tabuľka

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár